Sâmbătă după-amiază, pe DN1, în dreptul comunei Cornu, s-a produs un accident de circulație mai puțin obișnuit. Un autoturism a părăsit carosabilul și s-a răsturnat, cel mai probabil după ce conducătorul auto, un bărbat în vârstă de 65 de ani, din Ploiești, a adormit la volan.
Accidentul a avut loc pe sensul Sinaia - Ploiești, iar traficul a fost în foarte mică măsură afectat având în vedere că autoturismul s-a răsturnat în afara părții carosabile. Totuși, agenți ai Poliției Rutiere se află la fața locului pentru a asigura zona și a dirija traficul.
Conducătorul auto este asistat medical la fața locului, chiar în aceste momente, urmând a se stabili de către echipajul medical dacă se impune transportarea sa la spital.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Polițiștii prahoveni pun în executare, în această dimineață, joi, 5 martie 2026, 20 de mandate de percheziție domiciliară, în două cauze penale. Din informațiile noastre, în Prahova este vorba de adăpostul de la Boldești - Scăieni și primăria din această localitate.

La intrarea pe Aleea Zânelor din Câmpina a apărut un indicator rutier montat pe un stâlp care împiedică accesul autoturismelor pe trotuare.

În urmă cu puțin timp, pe DN1, în apropierea localității Băicoi, a avut loc un accident rutier spectaculos.

Polițiștii prahoveni au pus în executare, în dimineața zilei de 4 martie 2026, patru mandate de percheziție domiciliară, în mai multe locații din județul Prahova, într-un dosar penal ce are ca obiect comiterea infracțiunii de tâlhărie.