În municipiul Câmpina va avea loc sâmbătă, 1 septembrie 2018, campania trimestrială de colectare a deșeurilor de echipamente electrice și electronice organizată de Primărie, Floricon Salub și CCR Logistics System.
Cine dorește să predea echipamentele electronice nefuncționale sau depășite tehnic, le poate duce direct la Centrul de colectare de pe Strada Milcovului (fosta centrală termică 6), între orele 9.00-12.00. Pentru deșeurile voluminoase (frigidere, mașini de spălat, televizoare) puteți suna la 0728.256.899, iar reprezentanții Floricon Salub le vor ridica gratuit de la domiciliul dvs. Ca la fiecare campanie de acest gen, toți câmpinenii care predau deșeuri de echipamente electrice și electronice vor fi înscriși la o tombolă și vor putea câștiga aparatură electrocasnică nouă. Premiile sunt: aspirator, cuptor cu microunde, mixer, prăjitor de pâine, fier de călcat, sandwich-maker și blendere.

Consiliul Local Câmpina s-a întrunit miercuri la prânz, într-o ședință extraordinară, pentru a aproba actualizarea devizului general, a indicatorilor tehnico-economici și a sumei reprezentând finanțarea de la bugetul local pentru realizarea modernizării Străzii Orizontului, obiectiv finanțat prin Programul Național de Investiții ”Anghel Saligny”.

Lucrările de la celebrul proiect de reabilitare și extindere a rețelei de apă și canalizare din Câmpina dau foarte mari bătăi de cap părților implicate, iar cei care suferă sunt câmpinenii. Exemplul cel mai elocvent - "dureroasa" stradă Orizontului.

Am solicitat Inspectoratului Județean de Poliție un punct de vedere în urma semnalării de către un cititor CâmpinaTV.ro a unor acțiuni de vandalizare a unor autoturisme, noaptea trecută, în centrul municipiului Câmpina.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a semnalat că noaptea trecută, în plin centru al municipiului Câmpina, mai multe autoturisme au fost vandalizate. Cazul a ajuns pe masa polițiștilor câmpineni.