În acest week-end, în organizarea Federației Române de Handbal, s-a reluat desfășurarea Festivalului Național de Minihandbal feminin, în șapte locații din județele Timiș, Galați, Dolj, Prahova, Ilfov și Cluj, eveniment la care au participat peste 1.500 de sportive de la 104 cluburi din toată țara.
La această competiție a participat si echipa CS Câmpina cu un număr de 29 sportive coordonate de profesorul Denisa Toma, echipa câmpineană fiind repartizată în grupa de la Mizil, alături de 15 echipe din județele Prahova, Buzău și Dâmbovița.
Asa cum se obișnuiește la competițiile celor mai mici handbaliste, nu au contat rezultatele, la final toate sportivele fiind premiate de către Federația Română de Handbal cu diplome și medalii.

Pentru cele două echipe feminine ale CS Câmpina, de juniori II și juniori III, s-a încheiat competiția „Transylvania Winter Cup”, una dintre cele mai puternice întreceri juvenile în afara campionatului național.

După două zile istovitoare, echipa feminină de juniori II a CS Câmpina a avut neșansa ca ultimul meci la capătul acestor zile să fie tocmai cu gazdele de la Transilvania Brașov, o echipă foarte puternică.

Echipa feminină de juniori II a CS Câmpina, antrenor Daniel Vasile, a susținut la Brașov al doilea meci în turneul Transylvania Winter Cup.

Junioarele mici, așa cum sunt alintate echipierele CS Câmpina de la categoria juniori III, pregătite de antrenorul Denisa Toma, au disputat printre primele jocuri din ziua a doua a turneului „Transylvania Winter Cup”, unul dintre cele mai puternice din handbalul juvenil.