CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Accident pe DN1, la Nistorești. Patru persoane au ajuns la spital

- Actualitate -

Accident pe DN1, la Nistorești. Patru persoane au ajuns la spital

Patru persoane, cu vârste cuprinse între 16 și 43 de ani, au ajuns la spital după un accident care a avut loc în această seară pe DN1, la Nistorești, pe raza orașului Breaza.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, accidentul s-a produs la km 102+400, fiind o coliziune între două autoturisme conduse de doi bărbați, unul de 20 de ani, altul de 50 de ani. Trei pasagere de 16, 20 și 43 de ani, precum și conducătorul 20 de ani au fost transportați la spital de echipaje de la Serviciul Județean de Ambulanță și de la SMURD. Unul dintre autoturisme a rămas pe o bandă a sensului Ploiești - Brașov și unul pe o bandă a sensului opus. La acest moment, se circulă în ambele sensuri pe lângă mașinile avariate, în mod dirijat. Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

(Foto cu caracter ilustrativ)


21 Aug 2021 20:32 4243 vizualizari


Comentarii






734 vizualizari 13 May 2026 21:53 A fost prins ursul care a ”vizitat” de mai multe ori Școala de Poliție din Câmpina

A fost prins ursul care a ”vizitat” de mai multe ori Școala de Poliție din Câmpina

După apariția în mai multe rânduri a urșilor în Câmpina, ba în zona Școlii de Poliție - Pictor Grigorescu, ba în zona Oborului - Turnătorie, autoritățile au decis amplasarea unor cuști capcană pentru prinderea acestora.

citeste mai mult
342 vizualizari 13 May 2026 16:35 Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. ”Târgurile cu produse tradiționale vor avea loc pe platoul de la Casa Tineretului”

Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. ”Târgurile cu produse tradiționale vor avea loc pe platoul de la Casa Tineretului”

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

citeste mai mult
1457 vizualizari 13 May 2026 15:54 Restricții de trafic pe DN1, în zona Bănești, până pe 14 iunie

Restricții de trafic pe DN1, în zona Bănești, până pe 14 iunie

„Începând de astăzi, 13 mai, traficul rutier este restricționat pe prima bandă a DN1, sensul de mers dinspre Brașov către Ploiești, pe tronsonul kilometric 99 – 99+550 de metri, pe raza localității Bănești, județul Prahova, pentru a permite efectuarea unor lucrări de refacere și consolidare a părții carosabile”, a anunțat Centrul InfoTrafic.

citeste mai mult
237 vizualizari 13 May 2026 12:29 Muzeul Memorial ”B.P. Hasdeu” Câmpina a fost inclus în programul ”Noaptea Muzeelor”

Muzeul Memorial ”B.P. Hasdeu” Câmpina a fost inclus în programul ”Noaptea Muzeelor”

Zilele trecute, autoritățile județene au anunțat instituțiile din Prahova incluse în programul ”Noaptea Muzeelor”, care se va desfășura sâmbătă, 23 mai.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV