CONTACT

Alexia Tudorache, două clasări pe podium la Campionatul Național de Orientare, de la Alba Iulia

- Sport -

Orientarea sportivă nu se bucură de o prea mare apreciere în rândul publicului larg, chiar dacă întrecerile sunt foarte atractive, pasionante și complexe. Și poate că puțină lume știe că în Câmpina avem o sportivă valoroasă în această disciplină, Alexia Tudorache, care recent a participat la Alba Iulia la Campionatul Național de Orientare, clasându-se pe primul loc la individual și pe locul al doilea în proba de ștafetă cu echipa, ea fiind legitimată la CS OK Silva Câmpina și UNEFS București.

Etapa Campionatului Național de Orientare de la Alba Iulia, desfășurată în perioada 31 august - 2 septembrie, a avut loc sub semnul Centenarului, competiția purtând și numele Trofeul Centenarului. După o participare foarte bună, câmpineanca Alexia Tudorache a câștigat competiția la fete sub 12 ani și a ocupat locul al doilea la ștafetă în echipa UNEFS București, alături de Daria și Adela Gălățeanu. De asemenea, Alexia Tudorache se pregătește pentru participarea la Trofeul Silva și Cupa Seva, competiții care vor avea loc la finalul acestei săptămâni la Câmpina și Poiana Câmpina, dar asupra acestui subiect vom reveni.

11 Sep 2018 12:17 3520 vizualizari