CONTACT

Programul de colectare a deșeurilor menajere de Rusalii, la Câmpina, Băicoi, Telega, Secăria, Breaza și Comarnic

- Actualitate -

Programul de colectare a deșeurilor menajere de Rusalii, la Câmpina, Băicoi, Telega, Secăria, Breaza și Comarnic

Operatorul de salubritate Floricon Salub anunță unele modificări care intervin în programul de ridicare a gunoiului menajer de la populație și agenți economici luni, 17 iunie 2019 (a doua zi de Rusalii), care este stabilită prin lege ca fiind zi nelucrătoare.

La Câmpina, Băicoi, Telega și Secăria – programul de colectare a deșeurilor, aferent zilei de 17 iunie, se va realiza pe 15 iunie 2019. În restul zilelor, programul se va desfășura normal.
La Breaza și Comarnic - programul de colectare a deșeurilor, aferent zilei de 17 iunie, se va realiza pe 20 iunie 2019.


10 Jun 2019 20:45 4216 vizualizari


Comentarii






1593 vizualizari 30 Dec 2025 14:14 Tribunalul Prahova a decis ca ofițerul acuzat de tentativă de viol la Școala de Poliție Câmpina să rămână în arest preventiv

Tribunalul Prahova a decis ca ofițerul acuzat de tentativă de viol la Școala de Poliție Câmpina să rămână în arest preventiv

Tribunalul Prahova a respins pe 30 decembrie contestația formulată de comisarul-șef de poliție Ion Laurențiu Iordan care a fost acuzat de tentativă de viol în incinta Școlii de Agenți de Poliție "Vasile Lascăr" Câmpina.

citeste mai mult
5718 vizualizari 30 Dec 2025 06:33 Caz incredibil în justiția din Câmpina: un proces a durat până s-a prescris fapta de... conducere a unui vehicul fără permis!

Caz incredibil în justiția din Câmpina: un proces a durat până s-a prescris fapta de... conducere a unui vehicul fără permis!

Chiar dacă este o perioadă a sărbătorilor, chiar dacă peste noi vin tot felul de coduri meteorologice, totuși, ecourile documentarelor privind mersul justiției nu s-au stins și încă mai sunt oameni care privesc foarte circumspect ceea ce se întâmplă în această putere a statutului român. 

citeste mai mult
8104 vizualizari 29 Dec 2025 18:53 Fantezie sau necesitate? Lege ca toate blocurile cu mai mult de trei etaje să fie dotate cu lifturi

Fantezie sau necesitate? Lege ca toate blocurile cu mai mult de trei etaje să fie dotate cu lifturi

Singura condiție din proiectul legislativ depus zilele trecute în Parlamentul României pare a fi obligativitatea ca blocul să fie construit înainte de 1990.

citeste mai mult
573 vizualizari 29 Dec 2025 14:06 Băutura, marea problemă de pe șoselele Prahovei din ultimele zile

Băutura, marea problemă de pe șoselele Prahovei din ultimele zile

În perioada sărbătorilor de iarnă, caracterizată de un trafic rutier intens, polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Prahova au intensificat activitățile de prevenire, monitorizare și control, pentru asigurarea respectării legislației rutiere și siguranței participanților la trafic.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV