CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Ce a fost și ce-a ajuns. Imagini dureroase cu parcul Mițu-Chițu din Câmpina

- Actualitate -

Ce a fost și ce-a ajuns. Imagini dureroase cu parcul Mițu-Chițu din Câmpina

S-a numit mai întâi Parcul Pionierilor, apoi Parcul cu Role și după aceea Parcul "Mițu-Chițu". Acum... numai este nimic. Un loc neîngrijit, în care vegetația este stăpână și pe lângă care treci cu o strângere de inimă.

Un loc pe porțile căruia lacătul este pus de prea multă vreme (de la 1 septembrie 2020), cu excepție din august anul trecut, când a găzduit Festivalul de Jazz Rock, deși copiii din Câmpina ar avea nevoie de un astfel de spațiu (amenajat) în care să se joace. 
Ce a fost și ce-a ajuns acest parc situat la intersecția Bulevardului Carol I cu Strada Oituz... Dacă administrația locală nu poate sau nu consideră o prioritate amenajarea parcului și deschiderea lui, atunci poate că locul ar trebui concesionat unei firme private (așa cum a fost până în 2020), un privat care să-l transforme și să-l redea copiilor din Câmpina. Există un demers care deja durează de câțiva ani, administrația cam încurcându-se în hârtii, în prezent discuțiile fiind foarte avansate pentru elaborarea unui studiu de oportunitatea pentru scoatarea la licitație a acestui teren în vederea concesionării pentru realizarea unui parc sau loc de joacă pentru copii.
Până atunci, indiferent de situație, lacătul nu are ce căuta pe un astfel de loc!


13 Sep 2024 09:46 1926 vizualizari


Comentarii






  • 14.09.2024 13:20 diss Administrația moldoveanu= dezastru pe absolut toate planurile.Ținănd cont că s-au descoperit și nereguli financiare , de vreo 1, 6 milioane lei conform controalelor efectuate, se impune un audit financiar să vedem pe ce au cheltuit acești indivizi o grămadă de bani iar orașul a ajuns o ruină.Eu mă tem că psd- ul nu va avea curaj să ceară acest audit iar responsabilii pentru acest jaf se vor piti prin curtea unor partide extremiste gen aur sau sos țipăt că sunt persecutați politic.Unde ești tu Țepeș Doamne?
  • 14.09.2024 11:17 Cetățeanul Foarte bine, ca se scot în evidenta, paraginile și dezastrele, care lasă în urma, viitoarea ex administratie, sinistră administratie. Strict la spete, pe vremuri de făcea munca patriotica, în fostul Parc al Pionerilor.
  • 13.09.2024 18:28 Ion Parcul reprezinta imaginea actualei administrații publice care de la noile alegeri a dispărut pur și simplu.
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
133 vizualizari 09 Dec 2025 13:36 Mai mulți câmpineni sunt nemulțumiți de mizeria lăsată în urma lucrărilor de pe Strada Orizontului. ”Miroase a păcură cu dejecții menajare, este ceva insuportabil!”

Mai mulți câmpineni sunt nemulțumiți de mizeria lăsată în urma lucrărilor de pe Strada Orizontului. ”Miroase a păcură cu dejecții menajare, este ceva insuportabil!”

Lucrările realizate prin HidroPrahova în cadrul unui proiect cu fonduri europene de reabilitare și extindere a rețelei de apă și canalizare au început, după o lungă așteptare, pe Strada Orizontului.

citeste mai mult
2239 vizualizari 08 Dec 2025 15:46 De la ora 16.00, în curtea Poliției Locale Câmpina se distribuie apă potabilă îmbuteliată

De la ora 16.00, în curtea Poliției Locale Câmpina se distribuie apă potabilă îmbuteliată

Luni, 8 decembrie 2025, de la ora 16.00, în curtea Poliției Locale Câmpina va funcționa un centru fix de distribuție a apei potabile îmbuteliate.

citeste mai mult
1721 vizualizari 08 Dec 2025 14:48 Criza apei, aproape de final. Toate cele 13 localități din Prahova sunt alimentate cu apă

Criza apei, aproape de final. Toate cele 13 localități din Prahova sunt alimentate cu apă

”În această dimineață, sistemul operat de Hidro Prahova este complet amorsat, iar apa circulă în toate cele 13 localități afectate de oprirea furnizării de vinerea trecută”, se arată într-un comunicat al Consiliului Județean Prahova.

citeste mai mult
1428 vizualizari 08 Dec 2025 11:35 Blocurile de lângă Școala de Poliție Câmpina nu au apă nici acum. Oamenii au intrat în a noua zi fără apă!

Blocurile de lângă Școala de Poliție Câmpina nu au apă nici acum. Oamenii au intrat în a noua zi fără apă!

Reluarea furnizării apei la nivelul municipiului Câmpina se face treptat, mai ales după ce au fost o serie de probleme cu avariile la rețeaua învechită.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV