CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Lidl va deschide încă un supermarket la Câmpina

- Actualitate -

Lidl va deschide încă un supermarket la Câmpina

Noul supermarket va fi construit pe Strada Bogdan Petriceicu Hasdeu, nr.91, la intersecția cu Strada Oituz. Lidl România a achiziționat parcarea fostului complex comercial Fibec și o porțiune din terenul adiacent, situat în partea superioară a parcării, vis a vis de Biserica "Sfinții Voievozi" (Biserica de la Lac). Din informațiile noastre, Lidl a depus deja la Primăria Câmpina documentația necesară pentru obținerea autorizației de construire.

Cel mai probabil, după obținerea autorizației de construire, se va trece imediat la treabă și în trei-patru luni noul magazin va fi inaugurat. Acesta va fi cel de-al doilea supermarket Lidl din Câmpina, după cel construit și deschis în 2016, pe Bulevardul Nicolae Bălcescu, în apropiere de Kaufland.
Lidl România este într-o continuă expansiune. Anul acesta a deschis nu mai puțin de 16 noi magazine în țară, ajungând să dețină 258 de magazine în rețeaua națională.


30 Aug 2019 12:08 19201 vizualizari


Comentarii






  • 14.01.2025 21:42 Visan Maria Magdalena Bună seara Unde pot sa trimit un CV pentru postul de personal serviciu(curățenie)? Mulțumesc!
  • 12.03.2024 10:49 Mariana Loc de munca
  • 14.06.2021 14:38 Cristina Economu Suntem în iunie 2021 și construcția nu a început! Se va mai o strui un nou Lidl!?
  • 09.09.2019 15:37 Diaconu Petruta As vrea sa depun un cv pentru angajare .Cum trebuie să procedez.
  • 04.09.2019 15:37 Cetateanu: Facea Ceausescu 20 de blocuri intr. un an.
  • 01.09.2019 11:32 dan Administratiia Tiseanu & Pitigoi le-a luat 1 an cu parcul de la soldat ,cu sau fara soldat tot asa se va numi
198 vizualizari 10 Jul 2026 11:24 CJ Prahova a împărțit cota din impozitul pe venit. Câmpina primește 600.000 lei. Iată situația celorlalte localități din zonă

CJ Prahova a împărțit cota din impozitul pe venit. Câmpina primește 600.000 lei. Iată situația celorlalte localități din zonă

Consiliul Județean Prahova a aprobat vineri, în ședință extraordinară, repartizarea pe localități a cotei de 6% din impozitul pe venit aferent anului 2026.

citeste mai mult
130 vizualizari 10 Jul 2026 11:16 21-23 iulie, acțiuni de dezinsecție în parcurile și zonele verzi din Câmpina

21-23 iulie, acțiuni de dezinsecție în parcurile și zonele verzi din Câmpina

La solicitarea Primăriei Câmpina, operatorul pentru lucrări de dezinsecție va realiza tratamente specifice în parcurile și zonele verzi din municipiu.

citeste mai mult
631 vizualizari 09 Jul 2026 18:06 Accident la Șotrile. O persoană a ajuns la spital

Accident la Șotrile. O persoană a ajuns la spital

Polițiștii rutieri din Câmpina au fost sesizați, la data de 9 iulie, cu privire la producerea unui accident rutier pe DJ 102I, în comuna Șotrile.

citeste mai mult
1387 vizualizari 09 Jul 2026 11:54 Echipaje din șapte județe s-au întâlnit la Poiana Câmpina în concursul interjudețean pentru serviciile de voluntariat și private de urgență

Echipaje din șapte județe s-au întâlnit la Poiana Câmpina în concursul interjudețean pentru serviciile de voluntariat și private de urgență

Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Șerban Cantacuzino” al județului Prahova a organizat joi dimineață, pe stadionul „Fortuna” din Poiana Câmpina, etapa interjudețeană a concursului profesional pentru serviciile de voluntariat și private pentru situații de urgență.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV