Circulația pe drumul județean 102 I, care face legătura între municipiul Câmpina și Valea Doftanei, a fost întreruptă câteva zeci de minute, chiar înainte de intrarea în comună, din cauza unui copac căzut pe carosabil din cauza vântului, dar și sub greutatea zăpezii.
Incidentul s-a petrecut în apropierea Pensiunii Atra, în jurul orei 11.30. Copacul a fost tăiat cu o drujbă și degajat de pe carosabil de polițiștii din Valea Doftanei. Filmulețul ne-a fost trimis de un cititor al site-ului nostru, căruia îi mulțumim.

Într-un context mai larg al discuției legate de semafoare, la capitolul „Diverse” al celei mai recente ședințe ordinare a Consiliului Local Câmpina, a existat și o dezvăluire a unui consilier local.

Comisarii Gărzii de Mediu de la Comisariatul Județean Prahova au aplicat o amendă de 60.000 lei unui operator economic din Câmpina care efectua dezmembrări auto ilegale, fără a avea autorizație de mediu.

Pompierii militari din cadrul Detașamentului Câmpina au intervenit miercuri după-amiază pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o locuință din comuna Bănești, satul Bănești, pe drumul care face legătura cu satul Urleta.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe se bucură de interes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.