Sigur, orice furt este reprobabil și nu trebuie încurajat sub nicio formă. Dar când într-o țară ajunge să se fure de mâncare, este evident că cea mai mare parte a vinei este undeva spre clasa politică și conducători, nu spre amărâtul care recurge din disperare la un astfel de gest.
S-a întâmplat așa ceva și în Prahova, la Mărginenii de Jos. La sesizarea administratorului magazinului, polițiștii au identificat rapid autorul - o femeie de 26 ani, din comuna Fiipeștii de Târg. Femeia s-a ales cu dosar penal.
(Foto cu caracter ilustrativ)

TEAM UNDEFINED, echipa de robotică de la Colegiul Național "Nicolae Grigorescu" din Câmpina, se află zilele acestea în Olanda, la Eindhoven, unde se desfășoară Premier European FIRST Tech Challenge.

Momente emoționante la festivitatea de final de an școlar de la Școala Gimnazială Centrală Câmpina. După o viață petrecută la catedră, profesor învățământ primar Marieta Necula se pensionează.

Miercuri, în jurul prânzului, pe rețelele de socializare au fost postate fotografii cu un urs care mergea nestingherit pe podul de la Zorile, dintre Câmpina și Telega.

Pe Strada Înfrățirii din Băicoi, care face legătura cu DN1, a avut loc marți după-amiază un tragic accident rutier.