Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis această imagine surprinsă vineri, 22 septembrie, în zona Complexului Comercial ROMAL.
Este apoape un fapt cotidian, tot mai mulți conducători auto alegând varianta riscantă de a parca în acest mod, mizând pe faptul că lipsesc numai câteva minute. Dacă îi prinde poliție, în general, încep și se milogesc, scăpând astfel de amenda care a doua oară poate l-ar determina să nu mai parcheze astfel. E atât de departe civilizația...
Vă reamintim că, dacă surprindeți imagini pe care doriți să le aduceți la cunoștința publicului larg sau a autorităților, ni le puteți transmite pe whatsapp, la numărul 0733.388.425.

Începând de luni, 29 iunie, 82 tineri polițiști, absolvenți ai Școlii de Agenți de Poliție „Vasile Lascăr” Câmpina, au făcut primul pas în cariera lor profesională, alăturându-se colectivului Inspectoratului de Poliție Județean Prahova.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

Pe fondul avertizării meteorologice de Cod Roșu, valabilă în intervalul 29 iunie, ora 10.00 – 1 iulie, ora 10.00, care anunță temperaturi extreme și disconfort termic deosebit de accentuat, Primăria Câmpina a amenajat, în zona centrală a municipiului, un punct de prim ajutor.

Sunt șapte ani și patru luni de la semnarea contractului de finanțare pentru proiectul privind eficientizarea energetică a Spitalului Municipal Câmpina. După șapte ani și patru luni, proiectul nu este finalizat!