Liga A, etapa a 27-a. Derby-ul rundei se joacă la Cornu

Sport (Categoria articolului)

UPDATE - Include delegările arbitrilor şi observatorilor.
La sfârşitul acestei săptămâni sunt programate meciurile etapei a 27-a din Liga A. Capul de afiş al rundei are loc la Cornu, acolo unde se întâlnesc CS Cornu şi FC Băneşti, dar un meci interesant va avea loc şi la Păuleşti, pe terenul liderului, unde va veni AS Tufeni, cele două formaţii urmând a se întâlni la mijlocul săptămânii viitoare şi în semifinalele Cupei României.

sâmbătă, 21 mai, ora 11.00
Cornu: CS Cornu – FC Băneşti
În tur, 1-1.
În etapa precedentă, Unirea Cocorăştii Colţ – CS Cornu 1-5 (Durlea – Gavrilă 2, Jinga, Ene, Irimescu) / FC Băneşti – Avântul Măneciu 3-0 (Băcioiu, Petrescu, Stroescu).
În ediţia trecută de campionat, CS Cornu – FC Băneşti 0-3 (Vane, Burloiu, Hromei) / FC Băneşti – CS Cornu 3-1 (Burloiu, Negreanu, Creţu – Paven).

Arbitri: Ovidiu Oprea - Gabriel Brăilă, Bogdan Mociorniţă.
Observator: Marian Deaconu.

Vălenii de Munte: Teleajen Văleni – Astra II
În tur, 3-0.
În etapa precedentă, CS Blejoi – Teleajen Văleni 4-2 (Stanca, Lungu autogol, Ivan. Cr. Vasile – Catană, Cruceru) / Astra II – AFC Bebu 2-3 (Dr. Gheorghe, Răileanu – Bunea, Zamfir, B. Dumitru).
În ediţia trecută de campionat nu s-au întâlnit.

Arbitri: Marius Petre - Alexandru Chivu, Dragoş Pantilie.
Observator: Stelian Achimescu.

sâmbătă, 21 mai, ora 18.00
Breaza: Tricolorul Breaza – Unirea Cocorăştii Colţ
În tur, 0-3.
În etapa precedentă, Tricolorul Breaza – CS Ceptura 2-3 (Sireanu, Vintilă – Micloiu, Pura, Costache) / Unirea Cocorăştii Colţ 1-5 (Durlea – Gavrilă 2, Jinga, Ene, Irimescu).
În ediţia trecută de campionat, Tricolorul Breaza – Unirea Cocorăştii Colţ 5-0 (Soreanu 2, Vişan, Duricu, Negotei); Unirea Cocorăştii Colţ – Tricolorul Breaza 2-2 (Kiru, Matei – Istrate, Şovăială).
Arbitri: Robert Nuţu - Iulian Bălănescu, Alexandru Zafiriadis.
Observator: Tiberiu Argăseală.

Brebu: AFC Brebu – CSO Plopeni
În tur, 1-3.
În etapa precedentă, Astra II – AFC Brebu 2-3 (Dr. Gheorghe, Răileanu – Bunea, Zamfir, B. Dumitru) / CSO Plopeni – CS Păuleşti 0-5 (Ciobanu 2, Ţugui, Butufei, L. Dumitru).
În ediţia trecută de campionat, AFC Brebu – CSO Plopeni 3-0 (Dorişor 2, Ioniţă) / CSO Plopeni – AFC Brebu 6-0 (Zamfir, Puiuleţ, C. Vlad 3, Bridinel).

Arbitri: Doralin Bârziloiu - Claudiu Dumitru, Mihai Vizitiu.
Observator: Ionuţ Borcan.

duminică, 22 mai, ora 11.00
Măneciu: Avântul Măneciu – Găzarul Surani
În tur, 6-1.
În etapa precedentă, FC Băneşti – Avântul Măneciu 3-0 (Băcioiu, Petrescu, Stroescu) / Găzarul Surani – Progresul Drăgăneşti 2-1 (Dobre, Stăncioacă – G. Oprea).
În ediţia trecută de campionat, Avântul Măneciu – Găzarul Surani 9-0 (Onea 2, C. Stoian 4, Fl. Gheorghe, Manole, Militaru) / Găzarul Surani – Avântul Măneciu 5-1 (Apostol, Oancea 2, Constantinescu, Bucur – Onea).
Arbitri: Alex Vulpe - Cristinel Damian, Eduard Neagu.
Observator: Tudor Negoiţă.

Drăgăneşti: Progresul Drăgăneşti – CS Blejoi
În tur, 1-2.
În etapa precedentă, Găzarul Surani – Progresul Drăgăneşti 2-1 (Dobre, Stăncioacă – G. Oprea) / CS Blejoi – Teleajen Văleni 4-2 (Stanca, Lungu autogol, Ivan, Cr. Vasile – Catană, Cruceru).
În ediţia trecută de campionat, CS Blejoi – Progresul Drăgăneşti 4-2 (Cr. Vasile 2, Ivan, Stanca – G. Oprea, I. Oprea) / Progresul Drăgăneşti – CS Blejoi 0-0.

Arbitri: Mihai Safta - Andrei Bobeică, Mircea Rusu.
Observator: Constantin Niţă.

Păuleşti: CS Păuleşti – AS Tufeni
În tur, 5-0.
În etapa precedentă, CSO Plopeni – CS Păuleşti 0-5 (Ciobanu 2, Ţugui, Butufei, L. Dumitru) / AS Tufeni – Unirea Urlaţi 9-2 (Bridinel 3, Comnoiu, Ţânţaru 3, Braşoveanu, Mocanu – Burducea, Rob).
În ediţia trecută de campionat nu s-au întâlnit.

Arbitri: Sergiu Târşoreanu - Mădălina Crăciun, Adrian Voicilă.
Observator: Radu Vasile.

Ceptura: CS Ceptura – Unirea Urlaţi
În tur, 0-2.
În etapa precedentă, Tricolorul Breaza – CS Ceptura 2-3 (Soreanu, Vintilă – Micloiu, Pura, Costache) / AS Tufeni – Unirea Urlaţi 9-2 (Bridinel 3, Comnoiu, Ţânţaru 3, Braşoveanu, Mocanu – Burducea, Rob).
În ediţia trecută de campionat nu s-au întâlnit.
Arbitri: Viorel Căunei - Ştefan Călăraşu, Doru Petre.
Observator: Constantin Ciocoiu.

3638 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Sport

2003 vizualizari
14 oct. 2019 16:46

Sâmbătă, 19 octombrie, la Câmpina au loc Cupa Speranțelor Olimpice și Memorialul ”Luca Henegar”, la aruncări

Cele mai importante competiții de atletism găzduite de Câmpina au loc în mod tradițional în luna octombrie, atunci când în organziarea CSS ”Constantin IstratI” și a Casei Tineretului se desfășoară Cupa Speranțelor Olimpice, ajunsă la a treia ediție, și Memorialul ”Luca Henegar”, la aruncări. Organizarea simultană a celor două competiții care aduc la Câmpina, în fiecare an, cei mai buni aruncători din România, este singurul prilej de omagiere a unei mari personalități a Câmpinei, un om de mare valoare și de o modestie rară - profesorul Luca Henegar.

1922 vizualizari
13 oct. 2019 14:48

Medalie de bronz la Cupa României la natație pentru clubul Contratimp Câmpina

În organizarea federației române de specialitate, la Brașov, la Bazinul Olimpic, a avut loc ediția 2019 a Cupei României la natație pentru juniori, tineret și seniori. Au fost prezenți cei mai buni 180 de sportivi de la 35 de cluburi din întreaga țară. Clubul Contratimp Câmpina a participat cu 12 sportivi, jumătate dintre ei antrenându-se la Târgoviște, sub conducerea antrenoarei Anca Pătrășcoiu, ceilalți, la Câmpina, pregătiți de Octavian Postolache.

Alte stiri recente

1571 vizualizari
15 oct. 2019 11:47

Campanii de prevenție și informare ale Poliției Județene și ANIP cu ocazia Zilei Europene de Luptă împotriva Traficului de Persoane

Traficul de persoane continuă să fie un fenomen în plină evoluţie atât din punct de vedere al interesului manifestat de traficanţi, aflaţi într-o necontenită căutare de mijloace de îmbogăţire rapidă şi ilegală, cât şi, într-o manieră firească şi proporțională, al interesului manifestat de marile organisme internaţionale angrenate în contracararea acestui fenomen. Pe 18 octombrie este Ziua Europeană de Luptă împotriva Traficului de Persoane, ocazie cu care Poliția Prahova, dar și Agenția Națională Împotriva Traficului de Persoane (ANIP) - Centrul Regional Ploiești derulează o serie de acțiuni.

4147 vizualizari
15 oct. 2019 08:48

Echipa Delice Câmpina va reprezenta România la Trofeul Mondial de Ciocolaterie, Gelaterie și Patiserie de la Milano

În perioada 21-22 octombrie 2019, la Milano, în Italia, va avea loc prestigiosul concurs The World Trophy of Pastry Ice Cream and Chocolate, adică Trofeul Mondial de Ciocolaterie, Gelaterie și Patiserie, eveniment destinat specialiștilor din domeniu. Este o competiție senzațională, de anvergură, la care participă patiseri - cofetari din întreaga lume, miza fiind trofeul și, bineînțeles, tilul de campion mondial. Tema ediției din acest an este "Artă și tradiție națională", iar România va fi reprezentată la Milano de o echipă de la Cofetăriile Delice Internațional Câmpina.