Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 câteva imagini surprinse pe Bulevardul Carol I, în cartierul Câmpinița, în apropierea sediului societății Drumuri și Poduri.
Aici există o antenă, un stâlp foarte înalt, care a avut nevoie să fie ancorat pentru a rezista. O parte dintre aceste ancore sunt chiar în mijlocul trotuarului. într-o zonă slab iluminată pe timpul nopții și care poate deveni oricând un real pericol pentru oricine trece pe acest trotuar în porțiunea respectivă. Sigur, s-ar putea spune că această situație este mai veche și că dacă nu s-a întâmplat nimic până acum, este posibil să nu se întâmple nimic nici de acum încolo. Din păcate, este de ajuns să se întâmple o singură dată... Și de ce să nu găsești o soluție prin care să previi o astfel de situație?!
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Elvis Arghir, fost consilier local, fost candidat la funcția de primar al municipiului Câmpina, a fost victima unui accident rutier destul de serios la Râșnov, în județul Brașov.

Polițiștii din Florești efectuează cercetări într-un dosar penal, sub coordonarea unității de parchet competente, față de doi bărbați, de 22, respectiv 42 ani, ambii domiciliați în comuna Filipeștii de Pădure, județul Prahova, bănuiți de săvârșirea infracțiunilor de lovirea sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice.

Restricțiile de trafic anunțate pentru miercuri, 12 august, pe Strada Orizontului din Câmpina, se prelungesc până la ora 21.00.

Poliția Locală continuă acțiunile de prevenire și combatere a faptelor de abandonare și eliminare necorespunzătoare a deșeurilor pe domeniul public, cu precădere în zonele periferice ale localității și în albiile râurilor, zone vulnerabile la astfel de practici.