CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Ce nu a distrus ninsoarea, au furat oamenii

- Actualitate -

Ce nu a distrus ninsoarea, au furat oamenii

Lalelele plantate de municipalitate în Parcul de la Ceas sunt în curs de... dispariție. Încet, dar sigur. Unele au fost rupte de vânt sau culcate la pământ de ninsoarea de zilele trecute. Altele au fost furate, unele chiar cu tot cu bulbi.

Nu în fiecare an ninge în aprilie, dar an de an se întâmplă ca florile plantate de angajații de la serele municipale să dispară. Nu toate, bineînțeles, dar multe dintre ele astăzi le vezi, iar mâine nu mai sunt. Rupte sau scoase cu tot cu rădăcină și sădite apoi în vreo curte de om gospodar. Este adevărat că aceste flori sunt un bun public. Dar n-ar fi bine și frumos să fie lăsate în parcuri pentru a ne putea bucura toți de frumusețea lor?!


23 Apr 2017 18:49 5234 vizualizari


Comentarii






Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
588 vizualizari 12 Dec 2025 20:08 Și, totuși, Câmpina va avea patinoar!

Și, totuși, Câmpina va avea patinoar!

Înaite de criza apei, administrația locală din Câmpina anunța o surpriză pentru mari și mici - un patinoar pe locul actualului teren de minifotbal de lângă ștrandul (nefuncțional) din apropierea Casei Tineretului.

citeste mai mult
463 vizualizari 12 Dec 2025 18:10 De luni, 15 decembrie, elevii din localitățile afectate de criza apei revin în bănci

De luni, 15 decembrie, elevii din localitățile afectate de criza apei revin în bănci

Finalizarea analizelor microbiologice efectuate de Direcția de Sănătate Publică Prahova și declararea apei din rețeaua HidroPrahova ca fiind potabilă are în continuare efecte. Mai exact, se intră în normalitate.

citeste mai mult
1829 vizualizari 12 Dec 2025 17:39 Spitalul Municipal Câmpina și-a reluat complet activitatea. Ecograf nou la Urgențe

Spitalul Municipal Câmpina și-a reluat complet activitatea. Ecograf nou la Urgențe

Odată cu avizul dat de Direcția de Sănătate Publică Prahova privind potabilitarea apei livrate de HidroPrahova la nivelul municipiului Câmpina, Spitalul Municipal și-a reluat complet activitatea.

citeste mai mult
782 vizualizari 12 Dec 2025 17:07 O barieră de pe DN1, la trecerea de la Movila Vulpii, a rămas blocată. Polițiștii au asigurat fluența traficului în zonă

O barieră de pe DN1, la trecerea de la Movila Vulpii, a rămas blocată. Polițiștii au asigurat fluența traficului în zonă

Inspectoratul de Poliție Județean Prahova a fost sesizat cu privire la faptul că bariera de la trecerea la nivel cu calea ferată situată pe DN1-la km 69, în zona Movila Vulpii, a rămas coborâtă pentru o perioadă îndelungată, ca urmare a unor probleme tehnice.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV