La Piteşti, pe stadionul "Nicolae Dobrin" au loc sâmbătă şi duminică finalele Campionatului Naţional de Atletism pentru Juniori II. În prima zi a întrecerilor, elevii antrenorilor Nicolae Pavel, Mihaela Marin şi Jenica Bran au reuşit o serie de performanţe notabile, aceasta fiind deja o constantă în activitatea CSS Constantin Istrati Câmpina. Nu mai puţin de 4 titluri de vicecampion naţional - aceasta este zestrea de trofee ale atleţilor câmpineni, la finalul primei zile de întreceri de la Piteşti.
Iată şi merituoşii atleţi care au concurat sâmbătă:
Ioana Plăvan - locul 1, campioană naţională, aruncarea suliţei (600 grame), 45,39m - în afara concursului, dar cu acest prilej şi-a îndeplinit baremul pentru participarea la Campionatul Balcanic pentru Juniori I, care va avea loc la finalul săptămânii viitoare, tot la Piteşti
Andreea Lungu - locul 2, vicecampioană naţională, aruncarea discului, 42,87m
Andrei Richea - locul 2, vicecampion naţional, aruncarea suliţei, 64,70m, nou record personal
Marius Vasile - locul 2, vicecampion naţional, aruncarea discului, 48,68m, nou record personal
Vlad Bădescu - locul 2, vicecampion naţional, triplusalt, 14,90m (la numai 1 centimetru de primul loc!), nou record personal
Sebastian Oprea - locul 6, aruncarea discului, 45,02m, nou record personal
Călin Dumitrache - locul 9, 110m garduri, 15,50s.

CS Câmpina a jucat al cincilea meci în 48 de ore, după victoriile de vineri, de sâmbătă (două meciuri) și de duminică dimineață. Duminică după-amiază a jucat finala turneului euro-regional cu CS Aricești.

Deplasare dificilă pentru Muscelul, care s-a impus destul de greu la Puchenii Mari, în fața unei formații arțăgoase, dificile.

Sportul Câmpina a reușit una dintre cele mai categorice victorii în deplasare, în fața formației CS Bordeni.

Jocurile etapei a 18-a se desfășoară pe parcursul a două zile, sâmbătă și duminică. Iată rezultatele și clasamentul la zi: