Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis, în urmă cu câteva zile, pe numărul de whatsapp 0733.388.426, o serie de imagini surprinse chiar pe Bulevardul Carol I, artera principală a Câmpinei, în apropiere de fosta Poștă mică.
După cum se poate vedea din imagini, Câmpina are nu numai un turn înclinat, dar și, cel puțin, un stâlp înclinat! Cititorul nostru ne semnalează că această situație este de luni bune și că nimeni nu pare interesat să facă ceva. După cum se poate vedea pe una dintre imaginile de detaliu, aproape de baza stâlpului, în asfalt, se formează o gaură, care pare a fi semnul unei surpări... Iar dacă treceți prin zonă, nu vă uitați după stâlpul înclinat, ci priviți pe unde călcați, pentru că unul dintre capacele din vecinătatea stâlpului înclinat are o gaură în mijloc, unde poate foarte ușor scăpa piciorul unui copil sau chiar al unui adult, care se poate accidenta în acel capac. Atunci ar fi interesant, cine va răspunde.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Miercuri, 29 octombrie 2025, în jurul orei 10.00, au început - în sfârșit - lucrările la rețeaua de apă și canalizare din Câmpina, prima intrată în lucru fiind Strada Orizontului.

Primăria Câmpina a primit astăzi o nouă veste bună. Proiectul privind construirea unei autobaze moderne, destinată autobuzelor electrice, a fost admis pentru finanțare.

În centrul Câmpinei, la intersecția Bulevardului Carol I cu Strada Mihail Kogălniceanu, într-un mic spațiu verde se află câțiva copaci, inclusiv brazi.

Primarul Irina Nistor a propus un proiect de modificare a Regulamentului de organizare și funcționare a Pieței Centrale Câmpina. Proiectul va fi discutat în plenul Consililui Local în ședința de joi, 30 octombrie.