Timp de două zile, ieri şi astăzi, la Piteşti, a avut loc finala Campionatului Naţional de Probe Combinate pentru seniori, tineret, juniori I, II şi III. Sportivii de la CSS Constantin Istrati Câmpina au participat la mai multe dintre probe, reuşind o clasare pe podium - Silviu Marin (antrenor Jenica Bran) - locul II şi vicecampion naţional la decatlon, în competiţia rezervată juniorilor I.
Silviu Marin a obţinut 5178 puncte, acumulate din următoarele rezultate:
100m - locul 5; 11,88s
săritura în lungime - locul 2; 6,21m
aruncarea greutăţii - locul 4; 8,66m
săritura în înălţime - locul 1; 1,81m
400m - locul 4; 55,79s
110m garduri - locul 3; 16,45s
aruncarea discului - locul 3; 24,78m
săritura cu prăjina - locul 2; 2,80m
aruncarea suliţei - locul 2; 39,26m
1500m - locul 1; 5.15.16min
Ceilalţi sportivi de la CSS Constantin Istrati Câmpina prezenţi la finala de la Piteşti au obţinut următoarele rezultate:
Larisa Cobeanu - locul 7, hexatlon, juniori III
Călin Dumitrache - locul 7, octatlon, juniori II
Larisa Anghel - locul 11, hexatlon, juniori III

La finalul acestei săptămâni a avut loc etapa a doua a Campionatului Național de Juniori, toate categoriile, la care CSS Constantin Istrati Câmpina a avut zece sportivi participanți. A fost ultima competiție importantă înaintea finalelor din sezonul de iarnă, finale care se vor desfășura la sfârșitul lunii februarie și în prima parte a lunii martie.

Meci echilibrat și pasionant oferit de CS Câmpina și Gloria Buzău într-o nouă rundă a Campionatului Național de Handbal feminin pentru juniori II.

Pe terenul sintetic de la Căminul Petrol a continuat șirul meciurilor amicale disputate în cursul zilei de sâmbătă.

Echipa feminină de handbal juniori III a CS Câmpina nu a putut juca la Câmpina în această etapă meciul de pe teren propriu, din cauza faptului că Sala ”Grigorescu” a fost ocupată de un concurs de robotică.