Pentru cele două echipe feminine ale CS Câmpina, de juniori II și juniori III, s-a încheiat competiția „Transylvania Winter Cup”, una dintre cele mai puternice întreceri juvenile în afara campionatului național.
Echipa feminină de juniori II a CS Câmpina a jucat finala mică în fața formației OK Sport Onești. La capătul unui joc echilibrat și după un final dramatic, câmpinencele au pierdut la un gol diferență, 31-32.
Astfel, la categoria lor, fetele atrenorului Daniel Vasile au obținut o clasare pe locul 4.
În schimb, satisfacția a venit la premiile individiuale, unde Carina Vasile a obținut titlul de golgheter al competiției, cu 47 goluri.
Echipa feminină de juniori III a CS Câmpina, antrenată de Denisa Toma, a jucat finala pentru locurile 7-8, câștigând cu scorul de 19-16 în fața formației TCE București.
Dincolo de clasări, de joc, importantă la un astfel de turneu este pregătirea, astfel că acum fetele din cele două echipe ale CSC-ului sunt mai puternice în vederea reluării campionatului, programată pe 1 februarie, în deplasare, cu LPS Brăila - pentru juniori II, și pe 31 ianuarie, tot în deplasare, cu CS Brazi - pentru juniori III.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

Liga a 4-a a ajuns la etapa a 22-a, ale cărei jocuri se vor disputa la finalul acestei săptămâni după următorul program:

Miercuri după-amiază au avut loc partidele contând pentru optimile de finală ale Cupei României, faza județeană. Iată rezultatele înregistrate:

La finalul acestei săptămâni sunt programate mai multe competiții sportive în Câmpina sau în care sunt implicate echipe din Câmpina sau din împrejurimi.

În localitatea Bar, din Muntenegru, a avut loc zilele acestea o competiție atletică dedicată copiilor sub 12 ani, campionii de mâine.