La una dintre secțiile de votare de la Școala Gimnazială ”Alexandru Ioan Cuza” a votat în jurul orei 11.30 și Bogdan Ene, candidatul Alianței Dreapta Unită la funcția de primar al municipiului Câmpina.
Însoțit de familie, Bogdan Ene a stat la rând pentru a vota, având în față aproape... 60 de persoane. La ieșirea de la urne, Bogdan Ene a declarat: ”Am votat cu speranța într-o schimbare, într-o Câmpină aparținând unei drepte reale și îi îndemn pe câmpineni să vină la vot și să voteze pentru o Câmpină nouă”.

Luni, 24 noiembrie, au început lucrările la trecerea la nivel cu calea ferată de la Movila Vulpii, iar traficul pe DN1 a fost închis și deviat pe rutele stabilite împreună cu Poliția Rutieră, CFR și Instituția Prefectului.

Poșta Română are o amplă campanie la nivel național în care închiriază o mare parte a sediilor și spațiilor pe care le deține.

Câmpina este din ce în ce mai sufocată de traficul rutier, situație pe care o întâlnim în majoritatea localităților urbane din România.

În luna septembrie a fost aprobat de Consiliul Local Câmpina un regulament privind stabilirea unor măsuri pentru gospodărirea municipiului.