Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o serie de imagini surprinse în cursul zilei de luni, 21 octombrie 2024, în parcul din cartierul Turnătoriei.
Oamenii de aici reclamă mizeria din acest spațiu verde, care ar trebui să fie un loc de recreere al cartierului. ”Sunt gunoaie peste tot, chiștoace de țigări, semințe... o mizerie de nedescris. Pentru o mână de oameni care fac această mizerie, suferim toți ceilalți, care ne dorim doar să putem ieși în acest parc... Noi suntem de acord ca administrația să instaleze camere de supraveghere și cine face mizerie să fie sancționat. De ce să suferim toți pentru câțiva?! Nu cred că vrea cineva să ne facem dreptate singuri!”, a fost mesajul cititorului nostru.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.
Un bărbat de 34 ani, din Filipeștii de Pădure, a ajuns în arestul IJP Prahova după ce a condus un autoturism pe drumurile publice fără a avea permis de conducere și a încercat să-i păcălească pe polițiști.
În aceste zile, în Câmpina au început lucrări de modernizare la locurile de joacă pentru copii și în unele parcuri.
Joi, 10 iulie, au fost afișate rezultatele finale la Evaluarea Națională 2025
Primăria municipiului Câmpina anunță demararea lucrărilor de modernizare a rețelelor de apă și canalizare, o investiție cu fonduri europene, derulată de operatorul HidroPrahova SA.