CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Circulația feroviară a fost întreruptă între Florești și Câmpina

- Social -

Circulația feroviară a fost întreruptă între Florești și Câmpina

UPDATE - La ora 19.00, circulația feroviară a fost reluată în ambele sensuri.

Din cauza incendiului de la depozitul de mase plastice din Florești, conducerea CFR a luat decizia să întrerupă circulația feroviară între Florești și Câmpina. Trenurile care veneau dinspre Brașov au fost oprite în Gara Câmpina, iar cele care veneau din sudul țării au fost oprite la Florești.

Decizia a fost luată în jurul orei 17.30, pentru siguranța circulației feroviare. Incendiul este prea aproape de calea ferată, iar fumul dens împiedică vizibilitatea. Potrivit reprezentanților CFR, au fost scoase de sub tensiune firele 1 și 2 pe relația Câmpina - Florești și liniile 2 și 3 din stația Florești, pe una dintre linii aflându-se trenul Interregio 1633 Constanța - Brașov.
Vă reamintim, un incediu puternic a izbucnit în această după-amiază la un depozit de mase plastice din Florești. ISU Prahova intervine cu opt autospeciale cu apă și spumă și cu un efectiv de 50 de pompieri. 

Citiți și Incendiu puternic la un depozit de mase plastice din Florești. 50 de pompieri intervin la stingerea focului


06 Sep 2016 18:04 9044 vizualizari


Comentarii






1708 vizualizari 11 Jul 2025 10:32 Apă după program în mai multe localități din Prahova, în iulie. Apelul HidroPrahova către populație

Apă după program în mai multe localități din Prahova, în iulie. Apelul HidroPrahova către populație

Societatea HidroPrahova SA anunță că, pe fondul temperaturilor ridicate și lipsei prelungite de precipitații, în mai multe localități s-au înregistrat creșteri semnificative ale consumului de apă potabilă.

citeste mai mult
515 vizualizari 10 Jul 2025 07:35 Clubul Copiilor Câmpina, unul dintre beneficiarii calculatoarelor donate în cadrul programului “Dăm Click pe România”

Clubul Copiilor Câmpina, unul dintre beneficiarii calculatoarelor donate în cadrul programului “Dăm Click pe România”

Asociația "Ateliere  Fără Frontiere" a anunțat câștigătorii ediției 2025 a programului "Dăm Click pe România".

citeste mai mult
975 vizualizari 09 Jul 2025 15:15 Furtună la Sinaia. Trafic restricționat pe DN1 din cauza unor copaci căzuți peste carosabil. Acoperiș smuls de vânt în zona gării

Furtună la Sinaia. Trafic restricționat pe DN1 din cauza unor copaci căzuți peste carosabil. Acoperiș smuls de vânt în zona gării

O furtună puternică a avut loc miercuri după-amiază la Sinaia. A plouat torențial, iar vântul a bătut în rafale de 70-80 km/h.

citeste mai mult
677 vizualizari 03 Jul 2025 10:15 În Poiana Câmpina vor fi amplasate șase containere pentru colectarea deșeurilor textile

În Poiana Câmpina vor fi amplasate șase containere pentru colectarea deșeurilor textile

Anul acesta au intrat în vigoare prevederile Ordonanței de Guvern nr.92/2021 cu privire la colectarea selectivă a deșeurilor din materiale textile.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV