CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Patru balerine din Câmpina, elevele profesoarei Dorina Popa, s-au calificat la Mondialele și Europenele de Dans IDO 2025

- Actualitate -

Patru balerine din Câmpina, elevele profesoarei Dorina Popa, s-au calificat la Mondialele și Europenele de Dans IDO 2025

Karla Melnic, Carolina Neagu (foto), Simona Dănescu și Ioana Mihăilă sunt cele patru fete minunate care vor reprezenta România și, bineînțeles, Câmpina, la Campionatele Mondiale și Europene de Dans organizate sub egida IDO 2025.

Fetele se pregătesc la Clubul de Dans Dorina Popa din Câmpina, au obținut numeroase premii și trofee la concursurile la care au participat, iar la faza națională IDO România, care a avut loc pe 26 aprilie, au obținut calificarea la Europenele din iunie - din Polonia și la Mondialele din noiembrie - din Belgia. Este un rezultat extraordinar pentru cele patru balerine și pentru clubul din care fac parte.
Categoriile la care au dansat și au obținut calificarea sunt: Karla Melnic – balet, 13 ani; Carolina Neagu – jazz (lyrical), 16 ani; Simona Dănescu și Ioana Mihăilă – balet duo, 13-15 ani.
Felicitări celor patru fete! Felicitări, Dorina Popa! Mult succes în continuare!

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


29 Apr 2025 08:50 5354 vizualizari


Comentarii






  • 30.04.2025 06:29 diss Complimenti!👏
171 vizualizari 16 Jan 2026 21:28 Pe 18 februarie va avea loc licitația pentru Opelul Insignia, achiziționat de fostul primar al Câmpinei, Horia Tiseanu

Pe 18 februarie va avea loc licitația pentru Opelul Insignia, achiziționat de fostul primar al Câmpinei, Horia Tiseanu

La ședința Consiliului Local de la finalul lunii noiembrie a anului trecut s-a aprobat scoaterea din funcțiune și valorificarea prin licitație a autoturismului Opel Insignia, aparținând Primăriei Câmpina.

citeste mai mult
182 vizualizari 16 Jan 2026 20:57 Alternativa la DN1, drumul Valea Doftanei - Săcele, a crescut cu... 19 milioane lei!

Alternativa la DN1, drumul Valea Doftanei - Săcele, a crescut cu... 19 milioane lei!

Compania Națională de Investiții a anunțat că valoarea proiectului de modernizare a DJ 102I, gândit ca viitoarea alternativă la DN1, Valea Doftanei - Săcele, a crescut la 333,12 milioane lei. O creștere cu mai mult de 19,8 milioane lei față de prețul inițial.

citeste mai mult
1027 vizualizari 16 Jan 2026 07:06 S-a finalizat licitația pentru construirea zidului de sprijin la blocurile sociale din Câmpina

S-a finalizat licitația pentru construirea zidului de sprijin la blocurile sociale din Câmpina

În toamna anului trecut, Consiliul Local Câmpina a aprobat indicatorii tehnico-economici și devizul general pentru construirea unui zid de sprijin pe Strada Petrolistului, la blocurile sociale pentru romi.

citeste mai mult
1807 vizualizari 16 Jan 2026 06:39 O firmă din Cluj-Napoca va demola cinematograful din Câmpina

O firmă din Cluj-Napoca va demola cinematograful din Câmpina

Primăria Câmpina a finalizat procedura de achiziție publică pentru demolarea cinematografului. Lucrările vor fi executate de o firmă din Cluj-Napoca, valoarea contractului fiind de 288.889,71 lei fără TVA.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV