CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

Trei garaje au fost mistuite de flăcări noaptea trecută, la Florești

- Actualitate -

Trei garaje au fost mistuite de flăcări noaptea trecută, la Florești

Noaptea trecută, în jurul orei 00.30, la Florești, pe Strada Școlii, a avut loc un incendiu care a mistuit trei garaje.

ISU Prahova a mobilizat la locul incendiului două autospeciale de stingere și un echipaj SMURD, forțele fiind suplimentate apoi cu încă o autospecială. Cel mai probabil, incendiul a pornit de la un scurt-circuit produs la instalația electrică a unui garaj, focul extinzându-se cu repeziciune și la alte două garaje.
Din fericire nu au existat victime și nu au fost afectate autoturisme, după cum a informat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Prahova.

(Foto cu caracter ilustrativ)


25 Jun 2024 10:36 2144 vizualizari


Comentarii






2600 vizualizari 25 Aug 2026 17:10 Marți seară, restricții de circulație pe DN1. Traficul rutier va fi deviat prin Câmpina

Marți seară, restricții de circulație pe DN1. Traficul rutier va fi deviat prin Câmpina

Inspectoratul Județean de Poliție  Prahova informează participanții la trafic și opinia publică că, la data de 25 august 2026, începând cu ora 19.00, vor fi instituite restricții de circulație pe Drumul Național 1 (E60), în zona km 94+400 m, pe sensul de mers Ploiești către Brașov. 

citeste mai mult
3956 vizualizari 25 Aug 2026 11:10 Fostul conac Hernia din Câmpina, de la 1880, între demolare și clasificare ca monument istoric

Fostul conac Hernia din Câmpina, de la 1880, între demolare și clasificare ca monument istoric

Unul dintre fostele spații ale Institutului de Cercetări în Petrol din Câmpina, de pe Strada Schelelor, a fost vândut în anul 2012 de Petrom, fiind achiziționat de societatea Confind.

citeste mai mult
294 vizualizari 25 Aug 2026 09:18 Aleea Arcașului, din cartierul Voila, intră în proces de modernizare

Aleea Arcașului, din cartierul Voila, intră în proces de modernizare

Din punct de vedere al infrastructurii rutiere, primarul Irina Nistor a prezentat stadiul unui nou proiect care a început și va aduce modernizarea Aleii Arcașului, din cartierul Voila.

citeste mai mult
1131 vizualizari 24 Aug 2026 22:51 Un autocar cu 55 persoane la bord, implicat într-un accident rutier pe DN1, la Breaza

Un autocar cu 55 persoane la bord, implicat într-un accident rutier pe DN1, la Breaza

Pompierii militari prahoveni au fost solicitați să intervină în cazul unui accident rutier produs pe raza orașului Breaza, pe DN 1. 

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV