CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Dr. Călin Tiu a demisionat din funcția de manager al Spitalului Municipal Câmpina. Manager interimar va fi un economist, Marius Niculescu

- Actualitate -

Dr. Călin Tiu a demisionat din funcția de manager al Spitalului Municipal Câmpina. Manager interimar va fi un economist, Marius Niculescu

Medicul chirurg Călin Tiu a demisionat ieri din funcția de manager al Spitalului Municipal Câmpina, funcție pe care o ocupa din februarie 2013, adică de zece ani. Demisia lui Călin Tiu va intra în vigoare din 20 aprilie și tot de atunci, potrivit unor surse din Spitalul Municipal, manager interimar va fi numit Marius Niculescu, fost director financiar al Maternității din Ploiești și director economic al Spitalului Județean de Urgență din Ploiești.

Dr. Călin Tiu (61 ani) va rămâne în Spitalul Municipal Câmpina ca medic, dar și ca director medical, funcție devenită vacantă după expirarea mandatului (interimar) al medicului Mihaela Neagu Petrovici. După cum spuneam, Marius Niculescu urmează să fie numit manager interimar al spitalului câmpinean din 20 aprilie 2023, probabil pe o perioadă de șase luni, până la organizarea concursului pentru postul respectiv. Marius Niculescu, despre care se spune că ar fi un apropiat al PSD, are 49 de ani, este economist, a deținut funcția de director financiar-contabil al Spitalului de Obstetrică-Ginecologie Ploiești, a fost o vreme și manager al Spitalului Județean de Urgență din Ploiești, din 2016 până în 2020, pentru ca ulterior să devină (prin concurs) director economic la această unitate medicală.


30 Mar 2023 08:29 9383 vizualizari


Comentarii






  • 31.03.2023 10:34 Farcas Bogdan Toata stima si respectul . Un director , medic si om bun .
  • 30.03.2023 23:22 Tanase MERITA TOT RESPECTUL ÎNAINTE DE AI FI MEDIC ESTE OM..VA MULȚUMESC PENTRU TOT!!
  • 30.03.2023 21:06 Catalin A dus greul pandemiei. Cred ca nu stia cu ce sa plateasca netflixu spitalului. A ajuns celebru pentru cea mai mare factura din romania pentru un pacient răcit. Nu am speranțe ca va fi mai bine dar a fost destul de rau. Sa speram ca nu avem nevoie de spital...
  • 30.03.2023 12:55 Iamandi ion Va mulțumesc domnule doctor, pentru sprijinul acordat în anul 2020! Va doresc numai de bine!
  • 30.03.2023 10:57 Ion Scuze: Este un OM și un MEDIC Dosebit!
  • 30.03.2023 10:55 Ion Păcat. A fost un manager foarte bun, competent, corect, bun organizator, un OM și un MEDIC deosebit. Multă sănătate și tot ce vă doriți.
  • 30.03.2023 09:59 Tudor A cedat presiunilor. Cine mai urmează?
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
651 vizualizari 25 Jun 2026 10:41 La Valea Doftanei, ursoaica și cei trei pui au venit din nou printre case

La Valea Doftanei, ursoaica și cei trei pui au venit din nou printre case

După ce am publicat materialul prcedent în care semnalam prezența la Valea Doftanei a unei ursoaice și a celor trei pui ai ei, au fost unii care au pus sub semnul îndoielii veridicitatea imaginilor.

citeste mai mult
1879 vizualizari 25 Jun 2026 00:11 O ursoaică și cei trei pui ai ei au băgat spaima în locuitorii din Valea Doftanei

O ursoaică și cei trei pui ai ei au băgat spaima în locuitorii din Valea Doftanei

În mai multe zone din comuna Valea Doftanei, oamenii au raportat apariția unor urși, chiar a unei ursoaice cu pui.

citeste mai mult
1419 vizualizari 24 Jun 2026 22:07 Accident la Poiana Câmpina. O tânără a ajuns la spital

Accident la Poiana Câmpina. O tânără a ajuns la spital

Polițiștii rutieri din Câmpina au fost sesizați, la data de 24 iunie 2026, cu privire la producerea unui accident rutier pe Drumul Județean 100E (strada Proviței), în localitatea Poiana Câmpina spre Provița de Jos.

citeste mai mult
1710 vizualizari 24 Jun 2026 21:14 16 clădiri și terenuri din Câmpina sunt supraimpozitate din cauza mizeriei și degradării

16 clădiri și terenuri din Câmpina sunt supraimpozitate din cauza mizeriei și degradării

Consiliul Local Câmpina a început de mai mulți ani să aprobe hotărâri de supraimpozitare a unor imobile - clădiri și terenuri, care sunt foarte degradate, sunt pline de mizerie și au un aspect dezolant.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV