Clubul Copiilor este, alături de Casa de Cultură ”Geo Bogza” Câmpina, unul dintre locurile care oferă copiilor șansa la afirmare.
În cadrul spectacolului oferit de copii... pentru copii, pe scena amplasată pe Bulevardul Carol I au urcat sâmbătă și mai mulți aspiranți la gloria artistică de la Clubul Copiilor, instituție condusă de profesor Alice Botoacă.
"Mugurași de primăvară" ai lui Alice Botoacă și "Micii melomani" - grupul vocal pregătit de profesor Ruxandra Brezeanu au primit aplauze meritate, în spatele momentelor artistice oferite pe scenă stând multe ore de muncă. Clubul Copiilor Câmpina a fost din nou la înălțime și merită toate felicitările noastre!
Citește și: Câmpina, Ziua Copiilor 2025. Formația Celesta, cadou muzical pentru copiii mai mici sau mai mari
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

Ultima ediție a Seratelor Culturale Elstar din acest a va avea loc vineri, 19 decembrie, de la ora 17.30, la Librăria Elstar, din centrul municipiului Câmpina. Și va fi o dublă lansare de carte.

Luna cadourilor aduce un nou... cadou pentru iubitorii literaturii, în cadrul Seratelor Culturale Elstar având loc lansarea volumului ”Important”, de Victor Nichifor, care a locuit în Câmpina o bună perioadă.

Librăria Elstar a găzduit o nouă ediție a Seratelor Culturale, prilejuită de lansarea volumelor: „Un alt septembrie” și „S-a întâmplat într-o vară”, publicate la Editura Elstar și semnate de Lidia Molla.

Tema este extrem de incitantă și se poate discuta foarte mult pe marginea ei. "Legea pentru alegerea autorităților administrației publice locale, comentată și adnotată, Ediția a II-a, revizuită, completată și adăugită" este lucrarea lansată de Mihai Apostolache la Câmpina în seara de vineri, la Casa de Cultură "Geo Bogza".