Vineră seară, la Câmpina, un autoturism a luat foc în mijlocul străzii.
Totul s-a întâmplat pe Strada Petre Liciu, în apropiere de cartierul Turnătoriei. Nu se știe din ce cauză mașina a luat foc... Potrivit martorilor oculari, autoturismul era staționat, iar în interiorul său nu se afla nimeni.
La fața locului au sosit imediat două mașini de intervenție ale pompierilor, două mașini de Poliție, un echipaj SMURD.
Din fericire, potrivit primelor informații, nimeni nu a fost rănit, dar autoturismul Dacia Logan este distrus integral.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

Primăria Câmpina derulează o procedură de transparență publică pentru un proiect de hotărâre a Consiliului Local privind, printre altele, stabilirea noilor tarife de utilizare temporară a spațiilor Casei de Cultură ”Geo Bogza”, aici intrând inclusiv spațiile de la Casa Tineretului.

Pe Valea Târsei, în apropiere de Breaza, a avut loc vineri după-amiază un accident în care un ATV s-a răsturnat într-o zonă greu accesibilă.

În septembrie 2018, administrația câmpineană de la acel moment se mândrea cu inaugurarea unui skatepark care costase aproximativ 100.000 euro.

Pe fondul crizei politice de la nivel național, se discută foarte mult de stadiul implementării proiectelor prin PNRR (Planul Național de Redresare și Reziliență), un etalon important.