UPDATE - În jurul orei 19.40, circulația a fost reluată în condiții normale.
Pe DN1, în zona Posada, la km 113+500 se circulă cu dificultate, după ce un tir încărcat cu materiale de construcție a rămas blocat în urma unei defecțiuni tehnice.
Potrivit datelor furnizate de purtătorul de cuvânt al IJP Prahova, este blocată banda de circulație pe sensul Sinaia - Câmpina, porțiunea respectivă de drum fiind mai îngustă decât alte tronsoane de drum chiar din zona Posada. Până la degajarea benzii se circulă pe celălalt sens, alternativ, sub atenta supraveghere a echipelor de poliție, norocul tuturor fiind că de la declararea stării de urgență valorile de trafic pe DN1 au scăzut semnificativ.
Vom reveni.
(Sursa foto - IJP Prahova)

La intrarea pe Aleea Zânelor din Câmpina a apărut un indicator rutier montat pe un stâlp care împiedică accesul autoturismelor pe trotuare.

În urmă cu puțin timp, pe DN1, în apropierea localității Băicoi, a avut loc un accident rutier spectaculos.

Polițiștii prahoveni au pus în executare, în dimineața zilei de 4 martie 2026, patru mandate de percheziție domiciliară, în mai multe locații din județul Prahova, într-un dosar penal ce are ca obiect comiterea infracțiunii de tâlhărie.

Un incendiu puternic a izbucnit în această noapte, în jurul orei 1.00, în localitatea Dițești, din comuna Filipeștii de Pădure.