UPDATE 3 - Polițiștii din Breaza au deschis în acest caz dosar penal pentru vătămare corporală. Agresorul este cercetat în stare de libertate. Cel mai probabil, bătrânului i se va face un control psihiatric pentru a se stabili dacă avea sau nu discernământ în momentul în care și-a înjunghiat fiica.
UPDATE 2 - Purtătorul de cuvânt al IJP Prahova a anunțat că persoana bănuită de comiterea faptei este chiar tatăl victimei. Bărbatul, în vârstă de 81 de ani, se află acum în custodia Poliției. Vecinii spun că bătrânul este violent și de multe ori și-a lovit fiica, fie cu un baston, fie cu obiectele aflate la îndemână. Cei doi locuiesc în aceeași curte, dar în imobile separate.
UPDATE 1 - Femeia a fost stabilizată hemodinamic și va fi transportată la Spitalul Județean de Urgență Prahova.
O femeie de 62 de ani, din Breaza, a fost înjunghiată. Un echipaj medical de la Serviciul Județean de Ambulanță îi acordă primele îngrijiri medicale.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Ambulanței Prahova, femeia a fost înjunghiată în mână, diagnosticul preliminar fiind plagă înjunghiată membru superior stâng, cu sângerare. Deocamdată nu se știe cine este autorul și nici cauza pentru care s-a ajuns la o astfel de situație. Ca o ironie a sorții, incidentul a avut loc pe Strada... Armoniei. Vom reveni cu detalii.

Joi după-amiază, în jurul orei 16.00, la Valea Doftanei, în satul Trăisteni, pe DJ102I a avut loc un accidet rutier între o cifă și o autoutilitară, în această din urmă aflându-se două persoane.

La doar patru zile de la demararea lucrărilor de stabilizare a zonei afectate de alunecarea de teren de pe DJ101R, la ieșirea din municipiul Câmpina spre DN1, intervenția din teren a intrat deja într-o etapă vizibil avansată.

Polițiștii rutieri din cadrul Serviciului Rutier împreună cu polițiști ai Poliției Orașului Comarnic, desfășoară activități pentru asigurarea fluenței și siguranței traficului rutier în zona DN1, pe durata executării unor lucrări de infrastructură rutieră.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis mai multe imagini și ne-a semnalar o situație care poate fi periculoasă la semafoarele de la intersecția străzilor Ana Ipătescu și Toma Ionescu.