De la 1 iulie 2018, Spitalul Municipal Câmpina are un nou director medical. Este vorba despre Claudiu Vaszil, medic primar de igienă, doctor în științe medicale.
Dr. Claudiu Vaszil (foto stânga) și-a desfășurat activitatea în cadrul Direcției de Sănătate Publică Satu-Mare, în perioada 2001-2004, apoi a fost șef serviciu pe parte de siguranța alimentelor în cadrul Direcției Sanitar Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Dâmbovița. Acum a venit la Spitalul Municipal Câmpina, unde dorește să contribuie la îmbunătățirea activității administrative și medicale a instituției. (video)
Managerul Spitalului Municipal, dr. Călin Tiu, consideră că, pentru instituția pe care o conduce, venirea dr. Claudiu Vaszil este un mare câștig, pentru că "are o bogată experiență în zonele sensibile ale unui spital - igienă, protecție alimentară, rigori din desfășurarea actului medical, coordonare și comunicare, asta pe lângă faptul că noul director medical este cel care asigură legătura între modificările legislative și funcționarea aparatului medical". (video)

Pe Strada Zorilor din cartierul Turnătoriei se lucrează la refacerea parcării.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis aceste imagini surprinse pe Strada În Luncă din cartierul Slobozia.

Conducătorii auto care ajung în zona podului rutier peste râul Prahova, dintre Câmpina și Poiana Câmpina, au surpriza să vadă că circulația este restricționată.

Primarul municipiului Câmpina, Irina Nistor, a convocat o întâlnire chiar pe Strada Orizontului cu reprezentanții constructorului, ai HidroPrahova, dar și ai firmelor implicate în proiectul de modernizare a acestei străzi.