La acest final de săptămână sunt programate o serie de meciuri amicale ale echipelor din Câmpina și împrejurimi. Sunt ultimele prilejuri de a pune la punct toate detaliile înaintea începerii campionatului județean.
Joi, 15 august, ora 18.00
Comarnic: CSO Comarnic - Caraimanul Bușteni
Joi, 15 august, ora 18.30
Cornu: CS Cornu - FC Bănești
Vineri, 16 august, ora 17.30
Băicoi: CSO Băicoi - Tricolorul Breaza
Sâmbătă, 17 august, ora 11.00
Cornu: CS Cornu II - CS Blejoi II
Sâmbătă, 17 august, ora 18.00
Brebu: AFC Brebu - AS Pleașa
Duminică, 18 august, ora 11.00
Câmpina, stadion ”Rafinăriei": Sportul Câmpina - CS Câmpina
Măgureni: Avântul Măgureni - Muscelul Câmpina
Filipești: Viitorul Filipești - CS Șotrile
În primul meci al turneului semifinal 2 perseverență, care are loc la Pantelimon, CS Câmpina a obținut o victorie strălucitoare, chiar în fața gazdelor de la Viitorul Pantelimon.
Miercuri după-amiază au avut loc jocurile contând pentru optimile de finală ale fazei județene a Cupei României.
La finalul acestei săptămâni au loc mai multe evenimente sportive în Câmpina și împrejurimi sau în care sunt implicați sportivi din zona noastră.
La mijliocul acestei săptămâni sunt programate jocurile contând pentru optimile de finală ale fazei județene a Cupei României. Iată programul și delegările: