A fost doar o glumă, dar una foarte bună, mai ales că venea pe un fond al unor discuții destul de tensionate la finalul ședinței Consiliului Local Câmpina de joi, 30 ianuarie 2025.
Trebuie să urmăriți foarte scurtul material video... Momentul este savuros!
La finalul ședinței Consiliului Local Câmpina, la ”Diverse” a dorit să ia cuvântul fostul consilier local Daniel Ioniță. După derapajul verbal al consilierului Dan Nica, deși ședința se încheiase, nu a plecat nimeni, astfel că Daniel Ioniță și-a expus problemele. Una dintre acestea viza sensul giratoriu de la Răcitor, intersecția Calea Doftanei - Strada B.P. Hasdeu.
Discuțiile au fost ample și vom reveni cu cele mai importante păreri despre schimbarea sensului giratoriu în intersecție semaforizată. Până atunci, momentul savuros - consilierul Dan Nica a întrebat dacă mai sunt alte variante în afară de sens giratoriu sau intersecție semaforizată. Într-o clipă de liniște s-a auzit vocea inconfundabilă și pe un ton foarte serios a consilierului Bogdan Ene: ”Pasaj!”
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

În plină criză a apei, societatea Exploatare Sistem Zonal Prahova (al cărei unic acționar este Administrația Națională Apele Române) a obținut avizul ANRSC pentru creșterea tarifului la apa pe care o vinde către HidroPrahova.

În cadrul unei conferințe de presă care a avut loc miercuri, la Ploiești, susținută de președintele Consiliului Județean - Virgiliu Nanu și directorul general al HidroPrahova - Andrei Bontic, s-a vorbit și despre cheltuielile pe care operatorul de apă din zona Câmpina le-a avut în perioada crizei apei.

Președintele Consiliului Județean Prahova - Virgiliu Nanu și directorul general al HidroPrahova - Andrei Bontic au susținut o conferință de presă la Ploiești, în care au prezentat situația crizei apei în Câmpina și celelalte localități afectate.

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova a anunțat că, la data de 14 decembrie 2025, în jurul orei 22.00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Florești au fost sesizați prin Sistemul Național Unic pentru Apeluri de Urgență 112 de către un bărbat din comuna Florești, cu privire la faptul că, în satul Novăcești, comuna Florești, se desfășoară un conflict între două persoane.