La Bacău, are loc sâmbătă şi duminică etapa finală a Campionatului Naţional de Atltism în Sală pentru Juniori II, competiţie la care participă şi mai mulţi sportivi de la CSS Constantin Istrati Câmpina. Din păcate, în prima zi a finalelor, un singur sportiv câmpinean a reuşit să urce pe podium - Vlad Bădescu (antrenor - Jenica Bran), la triplusalt, locul al doilea, cu 14.30m, reuşiţi la ultima săritură (foto - Vlad Bădescu, pe podium, alături de antrenoarea Jenica Bran).
Alţi sportivi câmpineni, obişnuiţi ai podiumurilor de premiere, au avut rezultate ceva mai modeste, care nu le-au permis să urce pe podium. Iată rezultatele îregistrate de ceilalţi sportivi de la CSS Constantin Istrati Câmpina în prima zi a finalelor de la Bacău:
Andreea Lungu (antrenor - Mihaela Marin)- locul 4, aruncarea greutăţii, cu 12,66m, din prima încercare;
Marius Vasile (antrenor - Nicolae Pavel) - locul 6, aruncarea greutăţii, cu 15,80m, din a treia încercare (nou record personal);
Sebastian Oprea (antrenor - Nicolae Pavel) - locul 10, aruncarea greutăţii, cu 12,87m, din ultima încercare;
Andrei Richea (antrenor - Nicolae Pavel) - locul 10, aruncarea greutăţii, cu 12.87m, din prima încercare.
Duminică, în a doua zi a finalelor, doi atleţi câmpineni vor intra în concurs astfel: Călin Dumitrache - 60m garduri (ora 9.50 - calificările; ora 11.20 - finala); Vlad Bădescu şi Călin Dumitrache - săritura în lungime (ora 11.05).

Duminică după-amiază, la Câmpina, a avut loc ultimul meci din faza județeană a Campionatului de junioare IV.

La Voluntari, în Sala ”Gabriela Szabo” au avut loc în ultimele zile Campionatele Naționale de Karate SKDUN, competiție la care unul dintre cluburile cu rezultate excelente a fost AIKO Câmpina, club coordonat de Gabriel Timofte.

În cadrul Campionatului Municipiului București la atletism pentru categoriile de la sub 14 ani la sub 9 ani, cei mai mici sportivi ai CSS ”Constantin Istrati” Câmpina au participat cu rezultate bune și foarte bune.

Într-un nou meci din Campionatul Național de Handbal Feminin pentru juniori II, CS Câmpina a întâlnit în Sala Grigorescu formația CSM Rm. Sărat.