Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 un filmuleț cu o situație care se regăsește pe Strada Lt. Erou Oprescu Adrian din Câmpina.
Potrivit informațiilor furnizate de cititorul nostru, oamenii sesizează de mai bine de o lună că există o conductă spartă și apa se scurge în beciul fostei cantine a Liceului Tehnologic Energetic. ”Nu pare să intereseze pe nimeni... Și, totuși, apa tot curge... Oare cine o plăti-o?!”, se întreabă retoric cititorul nostru.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

În urma discuțiilor din cadrul Comisiei pentru Siguranța Circulației de la nivelul Primăriei Câmpina a fost emis următorul comunicat de presă:

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

Urmare a ploilor puternice care cad în continuare în zona Câmpina, pompierii militari au acționat în cursul serii și nopții trecute pentru îndepărtarea efectelor produse de aceste ploi puternice.

Urmare a codului portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată anunțat de ANM pentru intervalul joi, 11 iunie, ora 12.00 - vineri, 12 iunie, ora 10.00, Valea Doftanei a fost lovită din nou de un potop.