Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o imagine surprinsă în aceste zile într-una dintre cele mai circulate intersecții din Câmpina.
Este vorba despre intersecția străzilor B.P. Hasdeu cu Mihail Kogălniceanu, unde - după cum se poate vedea foarte clar din imagine - este ditamai groapa și tot lângă un capac de canalizare, așa cum am mai semnalat și în alte situații. În condițiile în care autoritățile par nepăsătoare la avalanșa de astfel de probleme în diverse zone ale Câmpinei, nu vă rămâne decât să fiți prevăzători cei care conduceți autovehicule pe drumurile publice din Câmpina!
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Inspectoratul Județean de Jandarmi Prahova derulează o campanie privind folosirea materialelor pirotehnice, mai ales în această perioadă a anului când singura ”distracție” a unora este ”bubuitul” petardelor.

Administrația Națională Apele Române (ANAR) transmite că, la acest moment, resursa de apă brută pentru Stația de Tratare Voila este asigurată integral, iar operatorul poate furniza apă în condiții normale.

În contextul preocupării constante pentru creșterea siguranței rutiere și prevenirea producerii accidentelor, polițiștii Serviciului Rutier Prahova desfășoară la acest moment, o acțiune complexă pe DN1, utilizând aparatură radar profesională și mijloace tehnice de supraveghere a traficului, a transmis purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova.

Marți, 9 decembrie, de la ora 8.30, a avut loc prima ședință a Consiliului Local Câmpina de la izbucnirea crizei apei, o criză fără precedent cu care Câmpina s-a confrutat și peste care, se poate spune deja, a trecut cu bine.