Meci fără emoții pentru liderul campionatului județean, Tricolorul Breaza, care s-a impus la scor de neprezentare, 3-0, în fața echipei CS Mănești, scor stabilit încă din minutul 36.
Chiar dacă oaspeții au fostc ei care au avut prima ocazie improtantă a jocului, portarul Neacșu scoțând de sub transversală lovitura de cap a lui V. Vanghele, în minutul 3, Catană a deschis scorul în minutul 10. Apoi, Dumitrache, în minutul 35, și, din nou, Catană, în minutul 36, au stabilit scorul final al unei partide în care liderul nu a avut emoții.
Tricolorul Breaza a evoluat în următoarea alcătuire: Neacșu - Burlacu, O. Gheorghe, Popa, Tone (46 Anghel), Dumitru, Roșu (46 Ioniță), Duricu (64 Nedelcu), Dumitrache (46 Mușea; 73 Ștefănoiu), Catană, Negotei.
Rezultatele etapei - aici.
Runda viitoare, marți, 9 mai, de la ora 18.00, Tricolorul Breaza va juca la Vărbilău, cu formația locală, Voința.
(Foto - Facebook.com/CSOTricolorulBreaza)

Timp de două zile sunt programate jocurile etapei a 14-a din primul eșalon județean.

La o oră mai puțin obișnuită, chiar și pentru fotbalul prahovean, ora 10.00, Sportul Câmpina a jucat la Dițești cu formația Genesis Filipești.

Campionatul județean de juniori a ajuns la finalul sezonului regular. Juniorii sub 19 ani au disputat zece etape, după care urmează, în primăvara anului viitor, play-off-ul și play-out-ul.

A fost un meci ca un drum cu sens unic, câmpinenii conducând partida de la un capăt la celălalt, fără nicio emoție.