HidroPrahova a anunțat o sistare a alimentării cu apă pentru ziua de luni, 16 septembrie, între orele 8.00-12.00, cu posibilitatea de prelungire. Zona vizată este cartierul Voila.
Acum, a trecut ora 12.00 a zilei de luni, a trecut și ziua de luni, a început și ziua de marți, a trecut ora 12.00 și a acestei zile, iar oamenii în continuare nu au apă!
Firesc, locuitorii din acest cartier sunt disperați și revoltați. ”Este inadmisibil!”, ”Își bat joc de noi!”, ”Dacă nu au pagină de Facebook sau 100 lei să publice un anunț într-un ziar, să ne spună, le facem noi o pagină de Facebook sau le plătim noi un anunț”, ”La ce tarife are Hidro, măcar puțin respect, să fim informați, ne-am fi așteptat din partea lor”, sunt numai câteva dintre mesajele primite de la cititorii CâmpinaTV.ro din acest cartier.

Miercuri dimineață, 13 mai 2026, polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Prahova – Serviciul de Ordine Publică au desfășurat o acțiune cu efective mărite, în cadrul căreia au pus în executare trei mandate de percheziție domiciliară, în județul Prahova.

Scriam zilele trecute despre tablele care au zburat de pe Blocul 7ABC din centrul municipiului Câmpina, nefiind prima dată când se întâmpla așa ceva...

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis această imagine surprinsă marți, 12 mai, în jurul orei 18.10, în parcarea Complexului comercial Penny din Câmpina.

După vijeliile din ultimele 24 ore de la Câmpina, marți, puțin după orele prânzului, locuitorii de la Căminul Petrol din Câmpina au sesizat administrația locală - proprietara imobilului - și pompierii în privința ridicării unei părți a acoperișului.