La Breaza, în fața unui public admirabil, Tricolorul Breaza a întâlnit formația Daco-Getica București, în manșa decisivă a barajului de promovare în Liga a 3-a, după ce în urmă cu o săptămână cele două echipe au încheiat la egalitate, scor 2-2.
Partida a început bine pentru brezeni, care au dominat, au avut o posesie mai bună, pe acest fond venind și deschidrea scorului, prin Negotei, în minutul 15.
Apoi, chiar înainte de pauză, în minutul 45, Lungu a egalat, iar repriza secundă a fost ceva mai echilibrată.
Au urmat prelungirile, apoi loviturile de departajare, unele de infarct, încheiate după 11 serii de lovituri de departajare. Decisivi au fost portarii: cel al bucureștenilor a șutat peste poartă, A. Negreanu, introdus pe teren în minutul 119, a înscris și... Tricolorul Breaza este în Liga a 3-a!
Tricolorula a liniat următorul ”11”: Neacșu - Prodan, Duricu, Popa, Burlacu, Tone, Catană, Roșu, Dumitru, Negotei, Dumitrache. Rezerve: Negreanu - Ioniță, Ștefănoiu, Anghel, Miclea, Nedelcu, Gavrilă, Neagoe.
Felicitări tuturor celor implicați în această frumoasă performanță!
(Foto - Facebook.com/CSOTricolorulBreaza)

Sportul Câmpina a reușit duminică dimineață, pe terenul de la Bănești, o victorie la un scor care ne scutește de orice comentarii: 7-0 cu CS Varnița.

La Complexul Olimpic de Natație de la Otopeni au avut loc Campionatele Naționale, prilej cu care sportivii câmpineni Iarina Cojocaru și Darius Coman au reușit trei titluri naționale, alte două medalii de argint, una de bronz, dar și trei calificări la Europene.

Vineri a avut loc primul meci al etapei a 23-a din Liga a 4-a. Etapa a continuat sâmbătă și s-a încheiat duminică.

Pe stadionul ”Iolanda Balaș Soter”, în organizarea Asociației Municipale de Atletism București a avut loc Cupa de Primăvară, competiție deschisă copiilor între 8 și 14 ani. CSS ”Constantin Istrati” Câmpina a participat cu numeroși copii de la aceste categorii de vârstă, copii pregătiți de antrenorii Mihaela Marin și Jenica Bran.