Veste cumplită în această dimineață - în urma unui infarct a încetat din viață Robert Săvulescu, antrenorul formației AFC Brebu, din Liga A Prahova.
Robert Săvulescu urma să împlinească în această vară 57 ani. Numele său se identifica în mare măsură cu echipa de fotbal AFC Brebu, al cărei antrenor era în momentul de față. Familia, apropiații, jucătorii și staff-ul formației din Brebu sunt în stare de șoc. De altfel, cel mai probabil partida pe care AFC Brebu urma să o dispute în această după-amiază cu CSO Comarnic va fi amânată.
Dumnezeu să-l odihnească în pace și condoleanțe familiei!

Pe circuitul de la Altenberg, din Germania, câmpineanca Georgeta Popescu a reușit două rezultate foarte bune la ultima etapă a Cupei Mondiale la bob.

În primul meci amical al anului 2026, Sportul Câmpina a mers la Mislea, pentru confrutarea cu echipa locală CS Mislea.

Terenul sintetic de la Căminul Petrol este la mare căutare în această iarnă, din dorința celor mai multe echipe de a-și proteja suprafețele de joc de pe propriile arene.

CS Câmpina a susținut primul joc amical al anului 2026 în compania formației Viitorul Cosminele, una dintre fruntașele Seriei Est a Ligii a 5-a, locul al doilea la un singur punct de lider.