Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o serie de imagini cu podul peste râul Doftana, dintre Câmpina și Telega - Brebu.
Imaginile sunt de natură să trezească suspiciuni privind starea acestui pod. Toată suprafața pilonilor, precum și a grinzilor și a structrii de rezistență prezintă urme avansate de degradare. Sunt locuri în care betonul, practic, a dispărut și se vede fierul beton. Sunt alte locuri cu crăpături considerabile... Cu siguranță, la starea de șubrezenie pe care o arată, este afectată și structura de rezistență a acestui pod, pe care trec și utilaje grele, care contribuie vrând-nevrând la accentuarea degradării acestui pod.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Lucrările încep pe primul tronson, cel cuprins între intersecția cu Bulevardul Nicolae Bălcescu și intersecția cu Strada Industriilor și sunt executate de societatea SORCHIV GAZ din Breaza.

Poliția Locală Câmpina continuă acțiunile de identificare și eliberare a domeniului public de autovehiculele abandonate sau fără stăpân, în conformitate cu prevederile legale în vigoare.

În urma apariției articolului nostru "Hidro Prahova, parcă era gata primul tronson al Străzii Orizontului! Nu așa a fost informat președintele CJ Prahova la întâlnirea de duminică?", publicat astăzi, la prânz, societatea vizată a reacționat extrem de rapid și ne-a trasnmis un punct de vedere pe care îl publicăm integral.

Scoasă la vânzare de OMV Petrom de mai mult timp, clădirea de pe Strada Plevnei, la intersecția cu Strada Ardealului, și-a găsit un nou proprietar - Adamant International School, o școală creștină privată din Câmpina.