Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o imagine pe numărul de whatsapp 0733.388.425, imagine surprinsă în cursul zilei de luni, 22 iulie, pe Strada B.P. Hasdeu, între intersecțiile cu străzile Mihail Kogălniceanu și 1 Mai.
După cum se poate observa foarte ușor din imagine, platforma remorcă blochează intregral trotuarul, chiar în zona fostului sediu al societății Drumuri și Poduri sau, pentru nostalgici, vis-a-vis de fostul celebru local ”Las Vegas”. Că ești o mamă cu un cărucior, un bătrân sau oricine ai fi, trebuie să cobori pe carosabil, să te expui inutil unui risc suplimentar, pentru că așa a dorit un domn din... Buzău, platforma remorcă fiind înmatriculată în acest județ. ”Poliție nu mai avem? - se întreabă retoric cititorul nostru. Că Primărie, nici atât! Dovezi că nu există Primărie? Păi, ne mănâncă țânțarii prin toate parcurile, mai nou și pe stradă, noaptea se aud manele la toate colțurile de stradă, iar experții parchează cum și pe unde vor, fără ca nimeni să-i deranjeze”.
Din spusele cititorului nostru, patforma remorcă respectivă nu este acolo de una sau două zile, ci de mai mult timp. Oare chiar nu o vede nimeni?!
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

În mai multe puncte din comuna Valea Doftanei, oamenii au raportat apariția unor urși, chiar a unei ursoaice cu pui.

Polițiștii rutieri din Câmpina au fost sesizați, la data de 24 iunie 2026, cu privire la producerea unui accident rutier pe Drumul Județean 100E (strada Proviței), în localitatea Poiana Câmpina spre Provița de Jos.

Consiliul Local Câmpina a început de mai mulți ani să aprobe hotărâri de supraimpozitare a unor imobile - clădiri și terenuri, care sunt foarte degradate, sunt pline de mizerie și au un aspect dezolant.

Așteptat cu foarte mare de interes de către toți proprietarii de mașini din Câmpina, proiectul de regulament de organizare, funcționare, repartizare și utilizare a sistemului de parcare a fost lansat în consultare publică de administrația locală.