CONTACT
https://medimfarm.ro/Home/Index
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Primim de la cititori. Trotuar complet blocat de o remorcă

- Actualitate -

Primim de la cititori. Trotuar complet blocat de o remorcă

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o imagine pe numărul de whatsapp 0733.388.425, imagine surprinsă în cursul zilei de luni, 22 iulie, pe Strada B.P. Hasdeu, între intersecțiile cu străzile Mihail Kogălniceanu și 1 Mai.

După cum se poate observa foarte ușor din imagine, platforma remorcă blochează intregral trotuarul, chiar în zona fostului sediu al societății Drumuri și Poduri sau, pentru nostalgici, vis-a-vis de fostul celebru local ”Las Vegas”. Că ești o mamă cu un cărucior, un bătrân sau oricine ai fi, trebuie să cobori pe carosabil, să te expui inutil unui risc suplimentar, pentru că așa a dorit un domn din... Buzău, platforma remorcă fiind înmatriculată în acest județ. ”Poliție nu mai avem? - se întreabă retoric cititorul nostru. Că Primărie, nici atât! Dovezi că nu există Primărie? Păi, ne mănâncă țânțarii prin toate parcurile, mai nou și pe stradă, noaptea se aud manele la toate colțurile de stradă, iar experții parchează cum și pe unde vor, fără ca nimeni să-i deranjeze”.
Din spusele cititorului nostru, patforma remorcă respectivă nu este acolo de una sau două zile, ci de mai mult timp. Oare chiar nu o vede nimeni?!
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.


23 Jul 2024 06:11 1993 vizualizari


Comentarii






  • 23.07.2024 16:45 Cetățeanul Este speranța, că din 1 Octombrie, când noua administrație își va întra în drepturi, sa înceapă schimbarea la fața acestui oraș. Sunt multe de făcut, și de construit sau reparat după dezastrul de administrație Moldoveanu, care își va încheia mandatul. Cea mai slaba administrație din istoria Campinei. Poliția Locala refăcută din temelii.
460 vizualizari 09 Feb 2026 20:10 Un teren al Ocolului Silvic Câmpina este plin de gunoaie

Un teren al Ocolului Silvic Câmpina este plin de gunoaie

Pe Strada Livada cu Vișini din cartierul Voila din Câmpina, spre capătul Străzii Prundului, oarecum în spatele fostei ferme, este un teren al Ocolului Silvic. Un teren care este plin de gunoaie și care o ia încet-încet la vale...

citeste mai mult
573 vizualizari 09 Feb 2026 19:35 Apelul echipei de robotică de la „Grigorescu”, după calificarea la faza națională a concursului FTC

Apelul echipei de robotică de la „Grigorescu”, după calificarea la faza națională a concursului FTC

Team Undefined, echipa de robotică a Colegiului Național „Nicolae Grigorescu” din Câmpina, s-a calificat pentru faza națională a concursului First Tech Challenge, cel mai puternic campionat de robotică din țara noastră.

citeste mai mult
165 vizualizari 09 Feb 2026 16:33 Un bărbat a fost arestat pentru conducerea unui autoturism fără permis în mod repetat

Un bărbat a fost arestat pentru conducerea unui autoturism fără permis în mod repetat

S-au înmulțit situațiile în care conducătorii auto ajung în arestul Poliției pentru încălcări ale normelor rutiere, măsura dorindu-se a duce la o scădere a numărului der infracțiuni comise de conducătorii auto.

citeste mai mult
829 vizualizari 09 Feb 2026 11:00 Cu o alcoolemie de 1,32 mg/l alcool pur în aerul expirat, un bărbat a produs un accident pe DN1, la Comarnic. A fost arestat de polițiști

Cu o alcoolemie de 1,32 mg/l alcool pur în aerul expirat, un bărbat a produs un accident pe DN1, la Comarnic. A fost arestat de polițiști

Polițiștii prahoveni au fost sesizați duminică, 8 februarie, de producerea unui accident rutier pe DN1, la Comarnic.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV