La primul meci de acasă la... Bănești, Sportul Câmpina a avut o misiune ușoară și un joc la discreție.
Iar jocul bun al elevilor pregătiți acum de Philip Basma și Eduard Țigănuș a adus o victorie concludentă, cu scorul de 3-1, golurile Sportului fiind marcate de Corneanu, Brânzea și Comănescu.
Iată și primul "11" aliniat de Sportul în meciul de la Bănești: I. Pop - Biro, Neagu, Basma, C. Pop, Brânzea, Țigănuș, Coman, M. Dogaru, Corneanu, G. Radu. Au mai intrat: Bâtu, Bădăran, Comănescu.
Etapa viitoare, Sportul Câmpina va juca în deplasare la formația CS Varnița.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).

Având în vedere că duminică este Învierea Domnului, s-a evitat programarea de concursuri sau competiții la acest final de săptămână. Iar cele mai multe jocuri de fotbal se vor disputa vineri și sâmbătă. Iată programul echipelor din Câmpina și împrejurimi:

Un adevărat spectacol fotbalistic a avut loc duminică după-amiază la Văleni, între echipele de juniori sub 19 ani ale cluburilor Teleajen Văleni și CS Câmpina. Evoluția elevilor lui Opatchi îi îndreptățește să spere că sezonul viitor vor putea juca într-un campionat național, adevărata rampă de lansare spre o carieră dincolo de granițele județului.

Sportul Câmpina s-a deplasat la Puchenii Mari cu multe absențe în lot - Coman - accidentat, alți jucători sărbătorind Paștele Catolic.

Sâmbătă și duminică au fost programate meciurile etapei a 20-a din Liga a 4-a.