CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Accident pe DN1, la ieşirea din Cornu spre Comarnic. Trei persoane au ajuns la spital

- Actualitate -

Accident pe DN1, la ieşirea din Cornu spre Comarnic. Trei persoane au ajuns la spital

UPDATE 1 - Încă o persoană dintre cele aflate în mașinile implicate în accident a fost transportată la spital. Astfel, sunt patru persoane rănite și preluate de ambulanță. Două dintre victime (femeia din Jeep și o tânără de 28 de ani din Volkswagen) sunt în stare gravă, suferind numeroase traumatisme. Șoferul mașinii de teren a fost rănit ușor și a refuzat transportul la spital.
UPDATE 2 - Cauza probabilă a accidentului - întoarcere neregulamentară în trafic a șoferului autoturismului de teren. Se circula cu viteză mare, iar impactul a fost atât de puternic, încât ocupanta locului din spate din Jepp, o femeie de 60 de ani, a fost aruncată din mașină la mai bine de 10 metri pe carosabil.

UPDATE 3 - Conform informațiilor furnizate de Serviciul Județean de Ambulanță Prahova, femeia de 60 de ani, din Jeep, a suferit un traumatism cranio-cerebral, cu pierderea stării de conștiență, traumatism la coloana cervicală, traumotism toraco-abdominal, fractură claviculă stânga, fractură la antebrațul drept, un traumatism la șold și fractură la femurul stâng. Tânăra de 28 de ani a suferit traumatism cranio-cerebral și un traumatism la bazin, iar celelalte două victime, doi bărbați, au multiple escoriații la nivelul membrelor.

În jurul orei 19.00, pe DN1, la ieşirea din comuna Cornu spre Comarnic, chiar în apropierea pasarelei pietonale care asigură legătura spre gara Breaza, s-a produs un accident de circulaţie în urma căruia trei persoane au fost rănite. 
Au fost implicate în accident un autoturism de teren marca Jeep şi un autoturism Volkswagen, acesta din urmă înmatriculat în Bucureşti. Conform purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Prahova, din primele cercetări reiese că ambele maşini se deplasau în acelaşi sens, Ploiești - Sinaia, iar cauza preliminară pare să fi o întoarcere neregulamentară. La faţa locului s-au deplasat echipaje de la Ambulanţă, ISU şi Poliţie, trei persoane fiind transportate la spital. Câteva zeci de minute traficul a fost îngreunat din cauza acestui accident, dar în urmă cu câteva minute a revenit la normal.


06 May 2018 19:40 14910 vizualizari


Comentarii






Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
1067 vizualizari 03 Dec 2025 16:14 Apă îmbuteliată la Colegiul “Grigorescu” Câmpina, pentru cei care ies de la serviciu după ora 16.00

Apă îmbuteliată la Colegiul “Grigorescu” Câmpina, pentru cei care ies de la serviciu după ora 16.00

Centrul de distribuire a apei potabile îmbuteliate, de la Colegiul Național "Nicolae Grigorescu" din Câmpina, va funcționa până la ora 20.00.

citeste mai mult
1720 vizualizari 03 Dec 2025 16:03 ESZ anunță că a început umplerea conductei de aducțiune apă potabilă Fir 1 Voila - N.H. Movila Vulpii

ESZ anunță că a început umplerea conductei de aducțiune apă potabilă Fir 1 Voila - N.H. Movila Vulpii

Exploatare Sistem Zonal Prahova anunță începerea amorsării conductei de aducțiune apă potabilă Fir 1 Voila - N.H. Movila Vulpii.

citeste mai mult
1127 vizualizari 03 Dec 2025 15:39 Atenție! Se interzice consumul apei din containere și bazine! Apa va fi folosită doar în scopuri menajere

Atenție! Se interzice consumul apei din containere și bazine! Apa va fi folosită doar în scopuri menajere

De astăzi, 3 decembrie 2025, distribuirea apei prin rezervoarele mobile este doar pentru uz menajer, ca urmare a intensificării operațiunilor de aprovizionare a populației.

citeste mai mult
3446 vizualizari 03 Dec 2025 13:17 70 de toalete ecologice vor fi amplasate în Câmpina. Vor fi vidanjate zilnic de HidroPrahova și spălate de Floricon

70 de toalete ecologice vor fi amplasate în Câmpina. Vor fi vidanjate zilnic de HidroPrahova și spălate de Floricon

Sunt șapte baterii a câte zece toalete ecologice fiecare. Acestea vor fi puse la dispoziția populației în această perioadă de criză, de către HidroPrahova, care le va vidanja zilnic. Tot zilnic vor fi spălate de Floricon Salub, operatorul de salubritate.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV