UPDATE - Din nefericire, din cauza complicațiilor, biciclistul a decedat marți dimineață la spital.
UPDATE - În urma manevrele de resuscitare, după aproximativ 40 de minute, biciclistul a ieșit din stop cardio-respirator, fiind transportat la Spitalul Județean Prahova cu puls, dar cu traumatism cranio-cerebral grav.
Un biciclist în vârstă de 58 de ani din Breaza a fost victima unui accident rutier, care a avut loc luni după-amiază la Breaza, pe Bulevardul Libertății. Starea biciclistului este foarte gravă, el fiind resuscitat de medicii aflați la fața locului.
Potrivit purtătorului de cuvânt al IJP Prahova, din primele cercetări, în momentul în care un autovehicul a intrat în depășirea biciclistului, acesta s-a dezechilibrat și a căzut pe mașină, apoi s-a rostogolit pe carosabil. În urma impactului, biciclistul se află în stare gravă, la acest moment efectuându-se manevrele de resuscitare.
Traficul se desfășoară îngreunat, fiind dirijat de agenții de poliție aflați la fața locului.
Vom reveni.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Consiliul Județean Prahova a transmis un comunicat de presă privind noile intervenții tehnice desfășurate la Barajul Paltinu.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis mai multe imagini surprinse duminică seara în satul Pietriceaua, aparținând de comuna Brebu.

Luni, 29 decembrie 2025, de la prima oră, Consiliul Local Câmpina s-a întrunit și a aprobat taxele și impozitele locale pentru anul 2026. Au lipsit consilierii de la PNL și AUR.

În contextul manifestării fenomenelor meteorologice extreme prognozate pentru județul Prahova, pompierii militari au fost solicitați să intervină, în ultimele 24 de ore, pentru degajarea copacilor căzuți și au fost 36 de astfel de cazuri.