Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o serie de imagini surprinse în ultimele zile pe Strada Voila, recent modernizată.
Cititorul nostru este de-a dreptul revoltat de o situație: ”Degeaba s-au modernizat trotuarele în cartierul Voila dacă sunt mereu ocupate de mașini!” Iar imaginile dovedesc justețea acestei afirmații. Oamenii din acest cartier sunt revoltați că mulți locuitori din această zonă nu-și parchează mașinile în propriile curți sau garaje și preferă să le lase pe trotuarele recent modernizate, astfel încât pietonii - până la urmă, beneficiarii trotuarelor - sunt nevoiți să coboare pe carosabil, expunându-se traficului, fie că este vorba de oameni mai în vârstă sau copii.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Scoasă la vânzare de OMV Petrom de mai mult timp, clădirea de pe Strada Plevnei, la intersecția cu Strada Ardealului, și-a găsit un nou proprietar - Adamant International School, o școală creștină privată din Câmpina.

Există o vorbă veche cu căciula pe care ne-o furăm singuri și pare că asta se întâmplă acum și la Câmpina, pe Strada Orizontului.

Inspectoratul Școlar Județean Prahova a dat publicității lista posturilor de director și director adjunct de la unitățile de învățământ pentru care se va organiza în această toamnă concurs.

Până la deschiderea și operaționalizarea Centrului de Colectare a Deșeurilor prin Aport Voluntar, la Câmpina vor mai funcționa platformele pentru deșeurile voluminoase, situate pe Aleea Parcului și Aleea Arinului.