CAR Pensionari Câmpina angajează casier

Anunțuri (Categoria articolului)

Casa de Ajutor Reciproc a Pensionarilor (CARP) Câmpina organizează concurs pentru găsirea celui mai potrivit candidat pentru ocuparea postuilui vacant de referent casier pentru Sucursala Azuga.

CARP Câmpina are ca obiect de activitate prestarea de servicii și activități de întrajutorare și sprijinire materială, socială și culturală a membrilor săi.
Descrierea postului: denumirea postului - referant casier; locația - Sucursala Azuga; poziția în COR/cod - 421114; nivelul postului - execuție; natură ierarhică - subordonat directorului financiar; scopul general al postului - lucrul cu publicul, încasarea obligațiilor statutare și contractuale, completarea de formulare, în conformitate cu obiectul de activitate al CARP; norma d elucru - 1/2 normă, program de lucru - 4 ore/zi, 20 ore/săptămână, de luni până vineri, înhtre orele 8.00 - 12.00; durata încadrării în muncă - perioadă determinată, 3 luni de probă, cu posibilitatea de prelungire / Modificare în perioadă nedeterminată; salariu - 1.160 lei brut/lună pentru perioada de probă.
Persoana selectată va întruni următoarele cerințe: minim studii medii cu diplomă de bacalaureat; minim 2 ani experiență în activități economice sau financiare, cunoștințe minime de operare PC, lucrul cu publicul; să aibă domiciliul stabil în orașul Azuga; să de adovadă de calm, seriozitate, punctualitate și bune abilități de comunicare.
Componența dosar: cererea de intenție; copie act de identitate; CV (standardul European - europass); diplomă studii - original și copie; cazier judiciar valabil; adeverință medicală cu mențiunea ”apt de muncă”; cartea de muncă sau alte documente doveditoare privind experiența solicitată.
Condiții de concurs: în perioada 18-22 mai 2020 se depun dosarele la secretariatul CARP Câmpina, Strada Castanilor, nr. 4; în data de 25 mai 2020, începând cu ora 12.00 va avea loc concursul - proba scrisă și interviul; pe 26 mai 2020 se comunică rezultatele; în perioada 26 - 28 mai 2020 se primesc și se rezolvă eventualele contestații.
Bibliografie concurs: Statutul CARP, OUG 26/2000 - Cap. III; Organizarea și funcționarea asociațiilor și fundațiilor, Legea 82/1991 - Legea contabilității cu modificările și completările ulterioare, Cap. I, Dispoziții generale; Ordinul 2634/2015 privind documentele financiar contabile; Decretul 209/1976 privind Regulamentul Operațiunilor de Casă; Legea 22/1969 privind angajarea gestionarilor și constituirea de garanții.
Informații suplimentare pot fi obținuite telefonic la numărul 0244.337.931, secretariatul CARP.

4650 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Anunțuri

839 vizualizari
29 iun. 2020 12:42

Anunț public privind decizia etapei de încadrare - Floricon Salub SRL Câmpina

FLORICON SALUB SRL, titular al proiectului ”Extindere Stație de Transfer Deșeuri Câmpina, județul Prahova”, propus a fi amplasat în Câmpina str.DE604/1 nr.FN Tarla 21, parcela P 620, anunță publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către APM PRAHOVA, în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului, de a nu se supune procedurii de evaluare a impactului asupra mediului.

2891 vizualizari
24 iun. 2020 18:52

Anunț public privind depunerea solicitării de emitere a avizului de gospodărire a apelor pentru proiectul “Extindere Stație de Transfer Deșeuri Câmpina”

Societatea Floricon Salub SRL, cu sediul în Câmpina, strada Oborului, nr.6, telefon 0244.375.151, anunță publicul interesat cu privire la depunerea solicitării de emitere a avizului de gospodărire a apelor la SGA Prahova, pentru proiectul “Extindere Statie de Transfer Deșeuri Câmpina, județul Prahova”, propus a fi amplasat în Câmpina str. DE604/1 FN, Tarla 21, parcela P 620.

Alte stiri recente

992 vizualizari
14 aug. 2020 21:12

Dosarul candidatului independent Alin Moldoveanu, înregistrat astăzi la Biroul Electoral Câmpina

Candidatul independent la funcția de primar al municipiului Câmpina, Ioan Alin Moldoveanu, și-a depus astăzi dosarul la Biroul Electoral de Circumscripție Câmpina. Alin Moldoveanu a venit singur la Biroul Electoral, dar foarte sigur pe el și foarte optimist în privința rezultatelor alegerilor locale din 27 septembrie.

2087 vizualizari
14 aug. 2020 17:11

Alianța PNL-USR-PLUS a depus la BEC dosarele candidaților. "Suntem o forță și vom câștiga alegerile pentru Primăria și Consiliul Local Câmpina!"

La Biroul Electoral de Circumscripție Câmpina au depus astăzi dosarele cu candidaturile pentru alegerile locale din 27 septembrie 2020 reprezentanții Alianței PNL-USR-PLUS. Alături de Cătălin Florescu, candidatul pentru Primăria Câmpina, s-au aflat președintele PNL Prahova, senatorul Iulian Dumitrescu - candidat la președinția Consiliului Județean, președintele USR Prahova - Mihai Polițeanu, Andrei Lupu - membru în Biroul Național al PLUS, deputatul PNL Răzvan Prișcă, primarul Horia Tiseanu, o parte din candidații la Consiliul Local Câmpina.