CAR Pensionari Câmpina angajează casier

Anunțuri (Categoria articolului)

Casa de Ajutor Reciproc a Pensionarilor (CARP) Câmpina organizează concurs pentru găsirea celui mai potrivit candidat pentru ocuparea postuilui vacant de referent casier pentru Sucursala Azuga.

CARP Câmpina are ca obiect de activitate prestarea de servicii și activități de întrajutorare și sprijinire materială, socială și culturală a membrilor săi.
Descrierea postului: denumirea postului - referant casier; locația - Sucursala Azuga; poziția în COR/cod - 421114; nivelul postului - execuție; natură ierarhică - subordonat directorului financiar; scopul general al postului - lucrul cu publicul, încasarea obligațiilor statutare și contractuale, completarea de formulare, în conformitate cu obiectul de activitate al CARP; norma d elucru - 1/2 normă, program de lucru - 4 ore/zi, 20 ore/săptămână, de luni până vineri, înhtre orele 8.00 - 12.00; durata încadrării în muncă - perioadă determinată, 3 luni de probă, cu posibilitatea de prelungire / Modificare în perioadă nedeterminată; salariu - 1.160 lei brut/lună pentru perioada de probă.
Persoana selectată va întruni următoarele cerințe: minim studii medii cu diplomă de bacalaureat; minim 2 ani experiență în activități economice sau financiare, cunoștințe minime de operare PC, lucrul cu publicul; să aibă domiciliul stabil în orașul Azuga; să de adovadă de calm, seriozitate, punctualitate și bune abilități de comunicare.
Componența dosar: cererea de intenție; copie act de identitate; CV (standardul European - europass); diplomă studii - original și copie; cazier judiciar valabil; adeverință medicală cu mențiunea ”apt de muncă”; cartea de muncă sau alte documente doveditoare privind experiența solicitată.
Condiții de concurs: în perioada 18-22 mai 2020 se depun dosarele la secretariatul CARP Câmpina, Strada Castanilor, nr. 4; în data de 25 mai 2020, începând cu ora 12.00 va avea loc concursul - proba scrisă și interviul; pe 26 mai 2020 se comunică rezultatele; în perioada 26 - 28 mai 2020 se primesc și se rezolvă eventualele contestații.
Bibliografie concurs: Statutul CARP, OUG 26/2000 - Cap. III; Organizarea și funcționarea asociațiilor și fundațiilor, Legea 82/1991 - Legea contabilității cu modificările și completările ulterioare, Cap. I, Dispoziții generale; Ordinul 2634/2015 privind documentele financiar contabile; Decretul 209/1976 privind Regulamentul Operațiunilor de Casă; Legea 22/1969 privind angajarea gestionarilor și constituirea de garanții.
Informații suplimentare pot fi obținuite telefonic la numărul 0244.337.931, secretariatul CARP.

7170 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Anunțuri

622 vizualizari
13 aug. 2022 07:25

Piața Centrală Câmpina organizează licitație publică pentru închirierea unor spații comerciale din Corpul C1

Serviciul Public de Administrare și Exploatare a Pieței Centrale Agroalimentare a Municipiului Câmpina anunță organizarea următoarei licitații publice deschise cu strigare pentru închiriere spații comerciale din Complexul CORP C1 al Pieței Centrale, după cum urmează:
CORP C1 TARABE:
Închirierea a 2 (două) amplasamente pentru comercializare legume-zarzavat
- Amplasament sector legume – zarzavat în suprafață de 2 mp (9A/10A)
- Amplasament sector legume – zarzavat în suprafață de 2 mp (17A/18A)

514 vizualizari
10 aug. 2022 21:37

Finalizarea implementării proiectului “Granturi pentru capital de lucru”, cofinanțat din Fondul European de Dezvoltare Regională

SC DANOAN SRL, cu sediul în Strada Bobâlna, nr. 44, municipiul Câmpina, județul Prahova, anunță finalizarea proiectului “Grant pentru capital de lucru SC Danoan SRL”, proiect nr. RUE M2-18285, înscris în cadrul Măsurii ”Granturi pentru capital de lucru”, instituită prin OUG nr. 130/2020. Proiectul s-a derulat pe o perioadă de 6 luni, începând cu data semnării contractului de finanțare cu Ministerul Economiei, Energiei și Mediului de Afaceri/ AIMMAIPE, respectiv 18.03.2022.

Alte stiri recente

126 vizualizari
13 aug. 2022 17:26

Numărul șoferilor prinși ”sub influența substanțelor psihoactive” a crescut alarmant la Câmpina. Care ar fi explicațiile?

În ultimele luni, numărul șoferilor depistați de polițiști ”sub influența substanțelor psihoactive”, inclusiv în Câmpina, dar nu numai, a crescut alarmant. Tot mai mulți câmpineni ne-au întrebat care sunt explicațiile acestei ”inflații”. Vom încerca în rândurile următoare să explicăm situația...

2959 vizualizari
13 aug. 2022 11:23

Autoarea accidentului care a șocat Câmpina pe 7 aprilie 2022, a fost trimisă în judecată pentru ucidere din culpă

1 comentarii

Pe 7 aprilie 2022, Câmpina era cutremurată de vestea producerii unui accident pe trecerea de pietoni din apropierea Colegiului Forestier, chiar pe Bulevardul Carol I. În accident era ucis pe loc tânărul Paul Alexandru Dragomir, 17 ani, elev al Colegiului Național ”Nicolae Grigorescu” din localitate.