CAR Pensionari Câmpina angajează casier

Anunțuri (Categoria articolului)

Casa de Ajutor Reciproc a Pensionarilor (CARP) Câmpina organizează concurs pentru găsirea celui mai potrivit candidat pentru ocuparea postuilui vacant de referent casier pentru Sucursala Azuga.

CARP Câmpina are ca obiect de activitate prestarea de servicii și activități de întrajutorare și sprijinire materială, socială și culturală a membrilor săi.
Descrierea postului: denumirea postului - referant casier; locația - Sucursala Azuga; poziția în COR/cod - 421114; nivelul postului - execuție; natură ierarhică - subordonat directorului financiar; scopul general al postului - lucrul cu publicul, încasarea obligațiilor statutare și contractuale, completarea de formulare, în conformitate cu obiectul de activitate al CARP; norma d elucru - 1/2 normă, program de lucru - 4 ore/zi, 20 ore/săptămână, de luni până vineri, înhtre orele 8.00 - 12.00; durata încadrării în muncă - perioadă determinată, 3 luni de probă, cu posibilitatea de prelungire / Modificare în perioadă nedeterminată; salariu - 1.160 lei brut/lună pentru perioada de probă.
Persoana selectată va întruni următoarele cerințe: minim studii medii cu diplomă de bacalaureat; minim 2 ani experiență în activități economice sau financiare, cunoștințe minime de operare PC, lucrul cu publicul; să aibă domiciliul stabil în orașul Azuga; să de adovadă de calm, seriozitate, punctualitate și bune abilități de comunicare.
Componența dosar: cererea de intenție; copie act de identitate; CV (standardul European - europass); diplomă studii - original și copie; cazier judiciar valabil; adeverință medicală cu mențiunea ”apt de muncă”; cartea de muncă sau alte documente doveditoare privind experiența solicitată.
Condiții de concurs: în perioada 18-22 mai 2020 se depun dosarele la secretariatul CARP Câmpina, Strada Castanilor, nr. 4; în data de 25 mai 2020, începând cu ora 12.00 va avea loc concursul - proba scrisă și interviul; pe 26 mai 2020 se comunică rezultatele; în perioada 26 - 28 mai 2020 se primesc și se rezolvă eventualele contestații.
Bibliografie concurs: Statutul CARP, OUG 26/2000 - Cap. III; Organizarea și funcționarea asociațiilor și fundațiilor, Legea 82/1991 - Legea contabilității cu modificările și completările ulterioare, Cap. I, Dispoziții generale; Ordinul 2634/2015 privind documentele financiar contabile; Decretul 209/1976 privind Regulamentul Operațiunilor de Casă; Legea 22/1969 privind angajarea gestionarilor și constituirea de garanții.
Informații suplimentare pot fi obținuite telefonic la numărul 0244.337.931, secretariatul CARP.

4113 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Anunțuri

2153 vizualizari
20 mai 2020 12:31

Floricon Salub - Anunț public privind depunerea solicitării de emitere a acordului de mediu

FLORICON SALUB SRL anunță publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul Extindere Stație de Transfer deșeuri Câmpina, județul Prahova, propus a fi amplasat în Câmpina, str. DE 604/1 nr.FN, Tarla 21, parcela P 620.

Alte stiri recente

1061 vizualizari
28 mai 2020 14:18

Primăria Câmpina a mai pierdut un proces cu Ministerul Dezvoltării pentru Calea Dacia, pentru o corecție de 104.678 lei. Sentința este definitivă

Pe 27 mai, la Înalta Curte de Justiție a avut loc ultimul termen în procesul dintre Primăria Câmpina și Ministerul Dezvoltării pentru o corecție de 104.678 lei. Instanța a dat câștig de cauză Ministerului Dezvoltării, astfel că Primăria Câmpina este, din nou, bună de plată.

1286 vizualizari
28 mai 2020 11:57

Termenul de finalizare a lucrărilor de canalizare din Câmpina, prelungit până în aprilie 2021. În prezent, se lucrează în mai multe zone

Peste 50 de străzi și alei din Câmpina sunt cuprinse în graficul lucrărilor de canalizare finanțate din fonduri europene, prin intermediul HidroPrahova. Sunt zone unde trebuie reabilitată rețeaua de canalizare, zone unde trebuie introdusă canalizarea și zone unde trebuie finalizate lucrările începute în 2014-2015, atunci când s-a derulat prima parte a acestui proiect blocat ulterior pentru mai multă vreme din cauza litigiului dintre firma executantă și operatorul de apă și canal. Înainte de blocarea apărută în toamna lui 2015, procentul de realizare a lucrărilor incluse în proiect era de 45%.