CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

S-a terminat licitația pentru modernizarea Străzii Arinului. Lucrarea va costa 3,8 miliarde lei vechi, fără TVA

- Actualitate -

S-a terminat licitația pentru modernizarea Străzii Arinului. Lucrarea va costa 3,8 miliarde lei vechi, fără TVA

Trei oferte au fost depuse pentru modernizarea Străzii Arinului din Câmpina, în cadrul procedurii de achiziție publică derulate de Primărie pe SEAP. A câștigat firma Cartagris Limited SRL Câmpina, cea care execută și lucrările de amenajare a Parcului Durbac. Oferta câștigătoare este de 380.685 lei, adică peste 3,8 miliarde lei vechi, fără TVA. 

Conform anunțului de atribuire publicat pe SEAP, obiectul contractului constă în executarea unor lucrări de terasamente, infrastructură și suprastructură pentru aducerea străzii la cerințele standardelor actuale; lucrări de preluare a apelor pluviale colectate de pe suprafața străzii și din proprietățile limitrofe. Valoarea lucrării de modernizare, estimată de proiectant, era de 530.049 lei (fără TVA). Licitația a fost câștigată de Cartagris Limited SRL Câmpina, care a venit cu cel mai mic preț - 380.685 lei, fără TVA. 


04 May 2016 10:09 3143 vizualizari


Comentarii






93 vizualizari 01 May 2026 19:30 Tarife noi pentru utilizarea spațiilor Casei de Cultură ”Geo Bogza” Câmpina

Tarife noi pentru utilizarea spațiilor Casei de Cultură ”Geo Bogza” Câmpina

Primăria Câmpina derulează o procedură de transparență publică pentru un proiect de hotărâre a Consiliului Local privind, printre altele, stabilirea noilor tarife de utilizare temporară a spațiilor Casei de Cultură ”Geo Bogza”, aici intrând inclusiv spațiile de la Casa Tineretului.

citeste mai mult
281 vizualizari 01 May 2026 18:45 Un ATV s-a răsturnat în apropiere de Breaza. Sunt trei victime. A fost solicitat elicopterul SMURD

Un ATV s-a răsturnat în apropiere de Breaza. Sunt trei victime. A fost solicitat elicopterul SMURD

Pe Valea Târsei, în apropiere de Breaza, a avut loc vineri după-amiază un accident în care un ATV s-a răsturnat într-o zonă greu accesibilă.

citeste mai mult
211 vizualizari 01 May 2026 15:39 Skatepark-ul de 100.000 euro de la Câmpina, un loc trist, dezolant, uitat de toată lumea...

Skatepark-ul de 100.000 euro de la Câmpina, un loc trist, dezolant, uitat de toată lumea...

În septembrie 2018, administrația câmpineană de la acel moment se mândrea cu inaugurarea unui skatepark care costase aproximativ 100.000 euro.

citeste mai mult
171 vizualizari 01 May 2026 13:09 Breaza, stadiul implementării proiectelor prin PNRR. Cinci din opt sunt deja gata!

Breaza, stadiul implementării proiectelor prin PNRR. Cinci din opt sunt deja gata!

Pe fondul crizei politice de la nivel național, se discută foarte mult de stadiul implementării proiectelor prin PNRR (Planul Național de Redresare și Reziliență), un etalon important.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV