În centrul Câmpinei, la intersecția Bulevardului Carol I cu Strada Mihail Kogălniceanu, într-un mic spațiu verde se află câțiva copaci, inclusiv brazi.
Ei bine, în dimineața zilei de marți, cineva s-a apucat să ”toaleteze” brazii, care deranjau vizibilitatea asupra unuia dintre spațiile comerciale din zonă. În urma unei sesizări, un echipaj de la Poliția Locală a venit la fața locului și a constatat că lucrurile nu erau conforme. La modul concret, chiar și pentru toaletarea unor brazi este nevoie de o autorizare sau o solicitare către autorități ca această toaletare să se facă de angajații de le Serele Municipale.
Persoana care a tăiat crengile brazilor a fost amendată, conform legii.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

Polițiștii câmpineni, cu sprijinul structurilor specializate din cadrul Serviciului pentru Imigrări Prahova și al Inspectoratului de Poliție Județean Prahova, au desfășurat joi, 12 martie, o acțiune amplă pe raza municipiului Câmpina și a localităților arondate în sistem metropolitan.

La Primăria comunei Bănești a avut loc, joi dimineață, o scurtă ceremonie care a marcat încheierea cadastrării gratuite a 6.177 imobile din această localitate.

Așa cum vă anunțam în articolele noastre anterioare, din luna februarie, în municipiul Câmpina au început să intre treptat în funcțiune insulele ecologice digitalizate achiziționate printr-un proiect cu fonduri europene.

Puțin înaintea orei 12.00, în cursul zilei de miercuri, 11 martie, în centrul Câmpinei a avut loc un accident rutier.