CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Precizări ale Primăriei cu privire la "Cele șapte minuni ale Câmpinei turistice"

- Actualitate -

Precizări ale Primăriei cu privire la

În urmă cu aproape trei săptămâni, am scris despre ceea ce noi am considerat a fi "Cele șapte minuni ale Câmpinei turistice": blocul de necesitate finalizat de un an, dar care nu are nici acum utilități; aleea-tobogan de la intersecția străzilor Calea Doftanei și Voila; terenul multifuncțional de sport, care este aproape nefuncțional; pista de atletism la 90 de grade, de la terenul sintetic de fotbal; trotuarele prelungite în intersecții; parcarea din care se poate ieși doar cu spatele; spațiul verde cu cele mai multe borduri și pavele pe metru pătrat. Astăzi, Primăria Câmpina ne-a trimis un punct de vedere referitor la acest articol, cu precizări la fiecare "minune" în parte.

Articolul nostru îl aveți AICI. Precizările Primăriei le aveți în facsimil și vă invităm să le citiți. Noi le-am citit cu mare atenție și cu mult interes și am tras câteva concluzii: 1. Primăria Câmpina nu este străbătută de niciun fel de jenă, 2. Primăria Câmpina nu știe ce înseamnă să ceară scuze câmpinenilor pentru felul în care arată orașul și pentru minunile pe care le creează, 3. Primăria Câmpina nu se va opri aici, iar noi vom avea subiecte din belșug. Sigur, acestea sunt doar concluziile noastre. Dumneavoastră puteți trage propriile concluzii. 


11 Oct 2017 21:17 4365 vizualizari


Comentarii






  • 12.10.2017 11:06 Bogdan După ce că sunt incompetenți, Tiseanu si Pițigoi mai sunt și lipsiți de bun .... Oare chiar au impresia că sunt la conducerea unui sătuc uitat de lume? Decât să vină cu explicațiile astea tampite, mai bine se gândeau cum pot îndrepta prostiile pe care le-au făcut. Cât despre amplasamentul care "nu este inventariat ca spațiu verde".....pe bune?! Daca îl aveau inventariat ca loc de depozitat gunoiul, ce făceau, îl îngradeau și aruncau niște tomberoane pe el? Alții se chinuie să amenajeze cât mai multe spații verzi și aștia le betoneaza și pe cele existente...?!
  • 12.10.2017 08:23 Camelia ... astia doi, de Tiseanu si Pitigoi, chiar nu le crapa obrazul de rusine! Astea sunt precizari?! Este o rusine, o mare bataie de joc! Ar fi multe de spus la fiecare minune in parte, dar la cum reactioneaza este clar ca le-ai spune degaba orice. Din pacate cred ca concluzia dvs este corecta: nu se vor opri aici!
811 vizualizari 02 Dec 2025 19:48 Ministrul Sănătății s-a întâlnit cu managerii spitalelor din Câmpina, Băicoi, Florești și Breaza, localități afectate de criza apei

Ministrul Sănătății s-a întâlnit cu managerii spitalelor din Câmpina, Băicoi, Florești și Breaza, localități afectate de criza apei

În contextul crizei apei, ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a ajuns de urgență la Consiliul Județean Prahova, unde, împreună cu președintele instituției, Virgil Nanu, a avut o ședință de lucru cu managerii spitalelor din Câmpina, Băicoi, Florești și Breaza. 

citeste mai mult
962 vizualizari 02 Dec 2025 18:25 Centrala de la Brazi, oprită din cauza lipsei apei la Barajul Paltinu. Ședință de urgență la Prefectura Prahova

Centrala de la Brazi, oprită din cauza lipsei apei la Barajul Paltinu. Ședință de urgență la Prefectura Prahova

Problemele de la Barajul Paltinu au dus la oprirea temporară a centralei electrice de la Brazi, deținută de Petrom și care furnizează aproape 10% din producția națională de electricitate.

citeste mai mult
871 vizualizari 02 Dec 2025 18:09 Pompierii au aprovizionat cu apă Adăpostul chinologic de la Câmpina

Pompierii au aprovizionat cu apă Adăpostul chinologic de la Câmpina

În cursul zilei de marți, 2 decembrie, pompierii au ajuns cu o autocisternă cu apă și la Adăpostul chinologic de la Câmpina, situat la marginea localității, pe malul râului Doftana.

citeste mai mult
1855 vizualizari 02 Dec 2025 15:47 Noi puncte de distribuție a apei potabile din rezerva de stat, deschise la Câmpina

Noi puncte de distribuție a apei potabile din rezerva de stat, deschise la Câmpina

După cum scriam într-un articol anterior, la Câmpina a ajuns un nou transport cu apă potabilă îmbuteliată din rezerva de stat. Este vorba de 27.648 litri.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV