8.926 persoane au votat la cele 23 de secții din municipiul Câmpina până la ora 15.00, ceea ce reprezintă 27,83% din totalul alegătorilor. Cea mai ridicată prezenţă până la ora 15.00 s-a înregistrat la secţia 168, de la Colegiul Tehnic Forestier, 34,71%, în vreme ce prezenţa cea mai scăzută s-a înregistrat la secţia 175, de la Colegiul Tehnic Mecanic, 22,91%.
La nivelul județului Prahova au votat 159.954 persoane, ceea ce reprezintă 23,88% din totalul persoanelor cu drept de vot. La nivel național prezența la urne este de 23,78%.

Un incendiu puternic a izbucnit marți seară, în localitatea Bănești.

Societatea HidroPrahova anunță că miercuri, 11 martie 2026, în intervalul orar 9.00-13.00, vor fi executate lucrări de izolare a filtrelor l Stația de Tratare a Apei Voila-Câmpina, în cadrul Contractului PH-CL-12 - retehnologizare și automatizare stații de tratare, rezervoare și stații de pompare.

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Prahova – Serviciul de Investigații Criminale, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Prahova, au documentat activitatea infracțională a unui bărbat cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de omor calificat.

Primăria municipiului Câmpina ne-a transmis un comunicat de presă cu privire la noile modificări care se aduc impozitelor locale odată cu intrarea în vigoare a Ordonanței nr.9/2026.