După ce în prima zi a etapei I a Campionatului Național de Juniori II și Juniori III, Marius Vasile s-a impus clar în proba de aruncarea greutății, astăzi, în a doua zi a întrecerilor, elevul profesorului Nicolae Pavel a câștigat fără emoții și proba de aruncarea discului, cu o aruncare care a măsurat 53,54m.
De asemenea, în cadrul întrecerilor din a doua zi a competiției au mai concurat și alți sportivi de la CSS "Constantin Istrati" Câmpina, club coordonat de profesor Mihaela Marin, fiind de subliniat și primele două locuri înregistrate în proba masculină de aruncarea discului și la juniori III. Iată rezultatele înregistrate de sportivii câmpineni:
Marius Vasile (antrenor Nicolae Pavel) - locul 1, aruncarea discului, juniori II, 53,54m;
Carol Banu (antrenor Mihaela Marin) - locul 1, aruncarea discului, juniori III, 39,23m;
Ciprian Costache (antrenor Mihaela Marin) - locul 2, aruncarea discului, juniori III, 38,83m;
Ilona Ene (antrenor Jenica Bran) – locul 8, săritura în lungime, juniori III, 4,39m;
Alexandru Diaconu (antrenor Jenica Bran) – locul 9, săritura în lungime, juniori III, 4,95m;
Darius Anghel (antrenor Jenica Bran) – locul 11, săriturs în lungime, juniori III, 4,68m.

Echipa de juniori sub 19 ani a CS Câmpina, antrenată de Roberto Opatchi, își reia antrenamentele luni, 29 iunie. De asemenea, s-a stabilit și programul primelor jocuri amicale, programul putând suferi, totuși, unele modificări.

În zilele de 20 și 21 iunie a avut loc Campionatul Municipiului București la atletism, competiție la care au fost prezenți și mai mulți sportivi de la CSS „Constantin Istrati” Câmpina.

De unde, la un moment dat, Câmpina avea o serie întreagă de terenuri de sport, de aveai de unde alege, acum, se suferă acut la acest capitol.

La finalul acestei săptămâni s-a desfășurat o nouă etapă, a 5-a, a Campionatului Național Individual de Motocros, la start aliniindu-se și mai mulți sportivi de la clubul câmpinean Lido.